کد مطلب: 

248187
مدیران پایگاه‌های خبری الف، اعتدال، انصاف نیوز، تابناک، پارسینه، جماران، سیتنا، شفقنا، فرارو، عصر ایران، عصرخبر و نامه نیوز در اعتراض به عدم دعوتشان در نشست خبری سه شنبه رئیس جمهوری، به روحانی نامه نوشتند.
نامه‌ی اعتراضی جمعی از مدیران مسوول سایت‌های خبری به رئیس جمهور

به گزارش سیتنا، تنی چند از مدیران مسوول سایت‌های خبری طی نامه‌ای به رئیس جمهور پیرامون عدم دعوت از سایت‌های خبری به نشست رئیس جمهوری و مدیران رسانه‌ها انتقاد کردند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای روحانی
رییس جمهور محترم

سلام علیکم؛
احتراما، چنان که مستحضرید گسترش و افزایش چشمگیر ضریب نفوذ فضای مجازی در جامعه ایران، موجب ادبار قابل توجه نسبت به رسانه های سنتی و در عوض، اقبال روز افزون به پایگاه های خبری اینترنتی شده است. بعید است بتوان چنین شدتی از ادبار و اقبال را در سایر کشورهای مردم سالار جهان سراغ گرفت.

احتمالا مستحضرید که اکنون شمار مراجعه کاربران داخل و خارج ایران به ده پایگاه خبری-تحلیلی کشورمان، حدود ده میلیون بار در روز است؛ این عدد در شرایط حساس داخلی یا بین المللی از ۲۰ میلیون تجاوز می کند.

این واقعیت بزرگ، مسؤولیت دست اندرکاران پایگاه های خبری اینترنتی را در جهت آگاه سازی افکار عمومی و عمل به رسالت رسانه ای خویش دو چندان می کند؛ رسالتی که به ویژه در مواقع بحرانی همانند اتفاقات تلخ سال های ۹۶ و ۹۸ اهمیت اش به روشنی رخ نمود.

تصدیق می فرمایید که ایفای این نقش خطیر و‌ پرخطر، مستلزم فراهم آمدن امکانات انسانی و مادی لازم و‌ کافی و نیز دسترسی مستقیم و فراگیر به منابع معتبر خبری است.

معاونت محترم ارتباطات ریاست جمهوری، برای برگزاری نشست رسانه ای دیروز سه شنبه‌ی جناب عالی، از هیچ یک از نمایندگان پایگاه های خبری دعوت به عمل نیاورد؛ قاعدتا مسؤولان محترم آن معاونت، پایگاه های خبری پرمخاطب ایران را هنوز هم "رسانه" تلقی نمی کنند!

ضمن ابراز تأسف به خاطر عدم اطلاع معاونت اطلاع رسانی از جایگاه رفیع و بی بدیل پایگاه های خبری اینترنتی کشور، چاره ای ندیدیم جز آن که از پوشش خبری نشست دیروزتان  امتناع ورزیم.

امید است دستور فرمایید مسؤولان محترم دست اندرکار رسانه ها در کشور، با عنایت به نقش ممتاز پایگاه های خبری در آگاهی دهی و افزایش بینش در افکار عمومی، موانع متنوع موجود را از پیش پای آن ها بر دارند.

توفیق روز افزون جناب عالی و همکاران محترم در تمامی سطوح را در خدمت خالصانه به ملت بزرگ ایران خواستاریم.

با احترام مجدد

1 - بیژن مقدم (الف)
2 - جواد بربریان (اعتدال)
3 - علی اصغر شفیعیان (انصاف نیوز)
4 - محمدصادق عرب (تابناک)
5 - فریماه شیخ الاسلامی (پارسینه)
6 - محمدعلی نادعلی زاده (جماران)
7 - مسعود فاتح (سیتنا)
8 - حبیب الله عباسی (شفقنا)
9 - محمدحسین خوشوقت (فرارو)
10 - حسین جعفری (عصر ایران- عصرخبر)
11- علی پورمحمدی (نامه نیوز)

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه