کد مطلب: 

247556
برنامه‌ی ام‌تی‌ان برای خروج از خاورمیانه در میان‌مدت؛
شرکت مخابراتی ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی که بزرگترین شرکت تلفن همراه قاره آفریقا است از قصد خود برای خروج از خاورمیانه و تمرکز بر قاره آفریقا خبر داد.
مدیر اجرایی ام‌تی‌ان با انتشار بیانیه‌ای: برای عبور از بحران کرونا قصد داریم تا فعالیت‌مان را به آفریقا محدود کنیم/ اولویت ام‌تی‌ان خروج از سوریه، افغانستان و یمن است/ در مراحل پایانی مذاکرات برای فروش ۷۵ درصد از سهام‌مان در ام‌تی‌ان سوریه هستیم

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت MTN که در ایران نیز فعالیت دارد، روز پنج‌شنبه ۱۶ مردادماه سال جاری گفته است برای عبور از بحران کرونا قصد دارد تا طرح و برنامه فعالیت‌های خود را ساده‌تر کرده و با خروج منابع خود از خاورمیانه، فعالیتش را به آفریقا محدود کند.

این شرکت که سال ۱۹۹۴ تأسیس شد در بخش خاورمیانه‌ای خود در ایران، سوریه، یمن، افغانستان و سودان فعالیت دارد.

راب شاتر، مدیر اجرایی ام‌تی‌ان با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که به عنوان اولین اقدام، این شرکت در مراحل پایانی گفت‌وگوها برای فروش ۷۵ درصد از سهام خود در ام‌تی‌ان سوریه است.

او اضافه کرد که خروج ام‌تی‌ان از خاورمیانه «در میان‌مدت و با نظم و قاعده انجام خواهد شد.»

شاتر گفته است که اولویت این شرکت خروج از سوریه، افغانستان و یمن است.

ام‌تی‌ان در سال ۲۰۰۴ توانست با پشت سرگذاشتن رقیب خود یعنی ترک‌سل، برنده مناقصه شرکت ایرانسل، دومین اپراتور خصوصی تلفن همراه در ایران شود و ۴۹ درصد سهام آن را در اختیار بگیرد.

بنیاد مستضعفان در سال ۱۳۹۵ یک صورت مالی منتشر کرد که نشان می‌داد ایرانسل در میان شرکت‌های متعلق به این بنیاد بیشترین سوددهی را داشته است.

در همین حال، در مردادماه ۹۷ خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرد که شرکت ام‌تی‌ان تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا از پروژه اپراتور فیبر نوری (ایرانیان نت) کنار می‌کشد. به گفته بلومبرگ پروژه ۷۵۰ میلیون دلاری ام‌تی‌ان در این زمینه تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا متوقف شده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه