کد مطلب: 

246197
عضو هیات رئیسه‌ی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سیتنا:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس پیرامون بازارهای لجام گسیخته‌ی تلفن همراه و صوتی و تصویری در کشور، گفت: در این بازارها وزارت صمت باید هم سیاست‌گذار باشد، هم ناظر و هم نیاز بازار را رفع کند، اما متاسفانه مشخص نیست چه کاره است.
نقش سیاست‌گذاری و نظارتی وزارت صمت بر بازار تلفن همراه و صوتی تصویری، بسیار ضعیف است/ قیمت گذاری در بازار در دست تجار و واسطه‌هاست؛ وزارت صمت عملا نقشی ندارد/ سرپرست وزارت صمت باید بداند که تکلیف قانونی دارد و از تماشاچی بودن دربیاید

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا با اشاره به بازارهای لجام گسیخته‌ی تلفن همراه و صوتی و تصویری در کشور و نقش نظارتی وزارت صمت بر این بازارها، گفت: وزارت صمت در این بخش خیلی ضعیف عمل کرده است. این وزارتخانه باید از گلوگاه تا زمانی که کالا به دست مشتری می‌رسد، مراقب بازار باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس، ادامه داد: در حال حاضر هر شخصی قیمت خاصی اعلام می‌کند و نهایتا تجار، بازرگانان و واسطه‌ها هستند که در بخش‌های مختلف قیمت می‌دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تاکید کرد: وزارت صمت باید هم سیاست‌گذار باشد، هم ناظر و هم نیاز بازار را رفع کند، اما متاسفانه مشخص نیست چه کاره است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اگر وزارت صمت نبود باز هم بازار و قیمت‌ها همین‌گونه بود، بنابراین حضور این وزارتخانه نقشی در بازار ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در پاسخ به سوال خبرنگار سیتنا مبنی بر پیشنهاد مجلس به وزارت صمت برای نظارت بهتر بر بازار تلفن همراه و صوتی تصویری، گفت: وزارت صمت نباید تماشاچی باشد و باید سرپرست این وزارتخانه بداند که در جایگاه وزیر است و تکلیف قانونی دارد و از تماشاچی بودن دربیاید.

عضو هیات رئیسه مجلس پیرامون لزوم حمایت جدی وزارت صمت از تولید داخل، خاطرنشان کرد: حمایت از تولید داخل، تنها بخشی نیست که وزارت صمت ضعیف عمل کرده است و این حمایت تکلیف این وزارتخانه این است که تولید و تولیدکننده را جدی بگیرد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه