کد مطلب: 

246163
بررسی مسائل حوزه صنعت در مجلس؛
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان وزارت صمت در کما به سر می‌برد، گفت: در بازار لوازم خانگی یخچال به قیمت پراید خرید و فروش می‌شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: بازار لوازم خانگی عملا از کنترل وزارت صمت خارج شده است/ معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان وزارت صمت در کما به سر می‌برد

به گزارش خبرنگار پارلمانی سیتنا، سید غنی نظری خانقاه نماینده خلخال در مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه 15 تیر) قوه مقننه با اشاره به گزارش سرپرست وزارت صمت اظهار داشت: به دلیل ضعف برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت خارجه متأسفانه به سمت وابستگی به بیگانگان در حال حرکت هستیم. قیمت‌ها ساعت به ساعت بالا می‌رود و شما هم مثل ما تماشاگر هستید.

وی خطاب به رئیس جمهور بیان کرد: آقای روحانی اگر معیشت مردم مهم است چرا دلیل عزل رضا رحمانی را بیان نمی‌کنید و چرا پس از وی هنوز وزیر صمت معرفی نشده است.

نماینده خلخال در مجلس افزود: نقش رایزن‌های بازرگانی در سایر کشورها بسیار مهم است که می‌توانیم با استفاده از آنها برای 600 میلیون نفر جمعیتی که در کشورهای همسایه حضور دارند بازاریابی انجام دهیم اما متأسفانه اقدام خاصی نمی‌شود و در کشوری مانند عراق فقط یک رایزن داریم.

نظری خانقاه خطاب به سرپرست وزارت صمت ادامه داد:  شما به جای گزارش در مورد قیمت مرغ و تخم‌مرغ و ارزاق عمومی در مورد تولید ماسک گزارش می‌دهید، اقدام شما در راستای کنترل قیمت خودرو چیست، چرا برای شکستن انحصار خودروسازی اقدام نمی‌کنید، علیرغم اظهارنظر شما مبنی بر افزایش 30 درصد تولید لاستیک شاهد افزایش قیمت لاستیک هستیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: بازار لوازم خانگی عملا از کنترل وزارت صمت خارج شده و یخچال به قیمت پراید خرید و فروش می‌شود. گرانی در کشور بیداد می‌کند و عملاً معاونت حمایت از مصرف‌کنندگان وزارت صمت در کما به سر می‌برد، بازرسین شما در بازار حضورشان دردی را از گرانی درمان نمی‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برنامه شما در مورد واحدهای تولیدی غیرفعال چیست، چرا وزارت صمت در زمینه معادن اردبیل به خصوص معادن خلخال و کوثر اقدامی نمی کند در حالی که می‌توان بیش از دو هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.

نظری خانقاه اظهار داشت: دولت باید پیگیر اقتصاد و رفاه باشد اما امروز رفاه عمومی برای مردم باقی نمانده و باید تلاش کنیم تا شرایط بهبود یابد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه