کد مطلب: 

246063
معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خبر داد:
ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مراحل نهایی طرح شناسه‌دارکردن لوازم خانگی را بررسی و تصویب کرد؛ در همین حال، وزارت صمت موظف به ایجاد شناسه کالا و شناسه رهگیری به منظور فراهم شدن بستری برای تشخیص کالای قاچاق از غیر قاچاق و کالای اصلی از جعلی شده‌ است.
استقرار نهایی طرح شناسه‌دار کردن لوازم خانگی/ فراهم شدن بستر تشخیص کالای قاچاق از غیرقاچاق و کالای اصلی از جعلی

به گزارش سیتنا به نقل از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مصطفی پورکاظم شایسته، معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این رابطه گفت: با تصمیم قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه از این پس اقدامات کنترلی با بررسی واحدهای عرضه‌کننده لوازم خانگی و راستی‌آزمایی اخذ و الصاق شناسه کالا تشدید می‌شود.

معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد و رییس قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه یادآور شد: بر اساس اعلام معاونت پیشگیری ستاد، پیگیری مراحل تصویب و ابلاغ ضوابط تعیینی تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای گروه کالای لوازم خانگی در دستور کار قرار دارد.

شایسته تصریح کرد: در ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف به ایجاد شناسه کالا و شناسه رهگیری به منظور فراهم شدن بستری برای تشخیص کالای قاچاق از غیر قاچاق و همچنین کالای اصلی از کالای جعلی شده‌ است.

رییس قرارگاه مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه وظیفه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این خصوص را هماهنگی، نظارت و برنامه‌ریزی عنوان کرد و گفت: اجراکننده‌ی این قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت، ناظر بر حسن اجرا، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هدف از اجرای آن ارائه ابزار تشخیص به مردم برای شناسایی کالای قاچاق است.

وی ادامه داد: البته با اجرای این طرح، برای بازرسین وزارت صنعت، معدن و تجارت و ضابطین زمینه‌ای فراهم می‌شود تا بتوانند کالای قاچاق را در سطح عرضه تشخیص دهند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه