کد مطلب: 

245209
رئیس پلیس فتا استان گلستان ازشناسایی و دستگیری متهمی خبر داد که خانم جوان گرگانی را به انتشار تصاویر و فیلم های شخصی اش در  فضای مجازی تهدید کرده بود.
اخاذی از دختر جوان با انتشار تصاویر خصوصی

به گزارش سیتنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "ابراهیم پرسا"، رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وصـول یک فقـره مـرجـوعه قضـایـی به این پلیـس، مبـنـی بر تهـدیـد و اخـاذی از طریق شبکه اجتمـاعـی واتـس آپ، موضوع در دستورکار کارآگاهان سایبری  قرار گرفت.

وی افزود: با شروع تحقیقات، شاکیه که خانمی جوان بود اظهار داشت که فردی ضمن  تهدید وی به انتشار  تصاویر و فیلم های خصوصی اش در  فضای مجازی، اقدام به اخاذی از وی نموده است.

سرهنگ پرسا گفت: با ادامه تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس، متهم که همسر سابق شاکیه بود مورد شناسایی قرار گرفت و پس از هماهنگی با مرجع قضائی دستگیر و با دستور مقام قضایی روانه زندان شد.

این مقام انتظامی گفت: برخی از شهروندان در نگهداری از اطلاعات شخصی و خصوصی کوتاهی می کنند و زمینه تعدی به حریم خصوصی شان را مهیا می کنند که در این زمینه  لازم است به توصیه ها و هشدارهای پلیس توجه بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول ضمن هشدار به هنجارشکنان حوزه فضای مجازی خصوصا افرادی که با آبرو و حیثیت شهروندان بازی می کنند گفت: برابر مواد تصریح شده در قانون جرائم رایانه ای تهدید، اخاذی، مزاحمت های اینترنتی و انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی دیگران جرم است و پلیس با کسانی که امنیت روحی و روانی شهروندان را به خطر می اندازند برابر قانون برخورد خواهد نمود.

رئیس پلیس فتا استان  به شهروندان توصیه کرد: از ارسال و انتشار اطلاعات شخصی در فضای مجازی خودداری کنند و به هویت ها در شبکه های اجتماعی براحتی اعتماد نکنند. هم چنین در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی  و یا نیاز به دریافت مشاوره مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه