کد مطلب: 

244442
محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای کار و کسب در ایام کرونا خشم ایلان ماسک، رئیس شرکت تسلا را برانگیخته است. ماسک تهدید کرده که در صورت تداوم این محدودیت‌ها مرکز این شرکت و کارخانه‌های وابسته را از کالیفرنیا خارج می‌کند.
تهدید رئیس تسلا: محدودیت کرونا رفع نشود، از کالیفرنیا می‌رویم

به گزارش سیتنا به نقل از دویچه وله، تسلا یکی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی در جهان است که کار خود را عمدتا بر روی تولید خودروهای برقی متمرکز کرده است. بخش مهمی از فعالیت این شرکت در حوزه خودروسازی در کالیفرنیا صورت می‌گیرد. اما ایلان ماسک، رئیس شرکت تسلا از  محدودیت‌های ایجاد شده برای خط تولید این شرکت خودروسازی در کالیفرنیا ناخرسند است.

ایلان ماسک خواستار افزایش تولید خودرو در یگانه شعبه خود در خاک آمریکا است. او بر آن است تا با بهره گرفتن از شرایط کنونی حاکم بر بازارهای مالی جهان، تولید خودرو در کالیفرنیا را به حالت عادی بازگرداند.

مسئولان بهداشت و درمان ایالت کالیفرنیا با خواست او مخالفت کرده‌اند. همین موضوع خشم او را برانگیخته است. ماسک تهدید کرده است که دفتر مرکزی شرکت تسلا و همچنین برنامه‌های آتی این شرکت برای ایجاد خطوط جدید تولید را به ایالت‌های تگزاس و نوادا منتقل می‌کند.

حتی موضوع تعطیلی خط تولید در شهر آلامدا ایالت کالیفرنیا نیز مطرح شده است. شرکت خودروسازی تسلا یگانه کارخانه تولید خودرو برقی خود را در این شهر ایجاد کرده است. حدود ۱۰ هزار نفر در این شعبه تسلا کار می‌کنند.

ایلان ماسک بر آن بود تا شعبه تولید خودرو در آلامدا را از روز جمعه هشتم مه مجددا بازگشایی کند. مسئولان شهر آلامدا اما مانع از بازگشایی و شروع به کار تسلا شدند. پس از آن ماسک با نوشتن نامه‌ای برای شاغلان این کارخانه، خبر از بازگشایی محدود با بهره گرفتن از ۳۰ درصد ظرفیت داده بود.

مسئولان شهر آلامدا، از سرگیری تولید در تسلا را مغایر با راهکار تعیین شده برای مقابله با شیوع کرونا دانسته و با بازگشایی شرکت مخالفت کردند.

مسئولان شهر گفته‌اند که محدودیت‌های تعیین شده تا پایان ماه مه به قوت خود باقی است. همین موضوع از سوی ایلان ماسک رد شده است.

رئیس شرکت تسلا ایجاد این محدودیت‌ها را مغایر قانون اساسی آمریکا دانسته و گفته است که علیه مسئولان این شهر شکایت خواهد کرد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه