کد مطلب: 

243044
نامه‌ی سندیکای صنعت مخابرات به معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات؛
برای تبیین جایگاه مناسب صنعت ICT در کل صنایع کشور ضروری است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از بخش حاکمیت به همراه تشکل های تخصصی به نمایندگی از بخش خصوصی، با وزارت صمت در اسرع وقت یک تعامل سازنده و در شان این صنعت داشته باشند.
رونق جهشی تولید در سال جاری، از الزامات اساسی و از انتظارات جامعه است/ طرح اولیه سندیکا در حوزه تحقیق و تولید فناوری‌های ICT برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ارائه می‌شود/ برای تبیین جایگاه مناسب صنعت ICT در کل صنایع کشور برنامه‌ریزی شود

به گزارش سیتنا، سندیکای صنعت مخابرات ایران، خطاب به معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، برای تبیین جایگاه مناسب صنعت ICT در کل صنایع کشور نامه‌ای به شرح ذیل نوشته است:

جناب آقای دکتر سیدستارهاشمی
معاون محترم فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

باسلام و احترام؛
به استحضار می‌رسانیم، در سال جهش تولید، با توجه به بحران کرونا و تعطیلی و یا کم‌کاری حداقل سه ماهه کسب‌وکارها و بنگاه های اقتصادی، رونق تولید به صورت جهشی یکی از الزامات اساسی و از انتظارات جامعه می‌باشد که از هم اکنون باید به فکر آن باشیم.

در حوزه تحقیق و تولید فناوری‌های ICT برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، طرح اولیه ای توسط این سندیکا تهیه شده که به پیوست تقدیم می شود.

همینطور وزارت صمت بنا به رسالت خود پیش نویس برنامه کلی صنعت را برای سال ۱۳۹۹ تهیه نموده است (فایل پیوست).

بند ۱ جدول (نهضت ساخت داخل) و بند ۱۱ جدول (تکمیل زنجیره ارزش لوازم الکتریکی و الکترونیکی) ربط بیشتری با صنعت ICT دارد.

همانطوری که استحضار دارید برای تبیین جایگاه مناسب صنعت ICT در کل صنایع کشور ضروری است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از بخش حاکمیت به همراه تشکل های تخصصی به نمایندگی از بخش خصوصی، در این رابطه با وزارت صمت در اسرع وقت یک تعامل سازنده و در شان این صنعت داشته باشند.

با عنایت به مراتب فوق، این سندیکا آمادگی خود را برای تبادل نظر و تنظیم یک سند جامع با مشارکت واحدهای تابعه ان معاونت محترم (اداره کل همکاریها و توسعه صنعت، اداره کل نواوری و حمایت از سرمایه گذاری) اعلام می‌نماید.

باتشکر
سندیکای صنعت مخابرات ایران

پیوستاندازه
PDF icon برنامه جدید وزارت صمت461.34 کیلوبایت
PDF icon برنامه اقدام بومی سازی336.29 کیلوبایت

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه