کد مطلب: 

241860
پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعدادی از قطعات اراضی فاز سوم خود را که پردیس کارآفرینی نامگذاری شده و 21 هکتار وسعت دارد را واگذار می‌کند.
شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در پردیس کار آفرینی پذیرش می‌شوند

به گزارش سیتنا به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هدف اصلی از تاسیس این پارک بزرگ فناوری در شمال شرق شهر تهران، بیش از هر چیز تجاری‌سازی فناوری و کمک سرمایه گذاران برای ورود به کسب و کارهای دانش بنیان و فناور بوده است.

پردیس دانش

هم اکنون فاز اول پارک فناوری پردیس (پردیس نوآوری) به بهره‌برداری رسیده است و فاز دوم (پردیس دانش) قطعاتش به متقاضیان واگذار شده و از سال آینده نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

این مجموعه بزرگ که از سال 84 فعالیت خودش را با استقرار اولین شرکت آغاز کرد، اکنون میزبان بیش از 200 شرکت فعال در حوزه مختلف فناوری است. در حال حاضر حدود 4500 نفر در مجموعه شرکت‌های مستقر در پارک فناوری پردیس اشتغال دارند.

حسین صابری قائم مقام ریاست پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اظهار کرد: زیست بوم شکل گرفته در درون این مجموعه حاصل کنار هم قرار گرفتن افراد خلاق، شرکت‌های نوپا، شرکت‌های سرمایه‌گذار و شرکت‌های دانش‌بنیانی است که غالباً از نیروهای جوان تشکیل شده‌اند. فراهم آوردن مزیت‌های قانونی، بخش دیگری از جذابیت‌های این مجموعه است که به نوبه خود باعث توسعه کسب و کارهای نوین خواهد شد.

واگذاری اراضی در فاز سوم (پردیس کارآفرینی)

وی افزودن: در حال حاضر، پارک فناوری پردیس برای واگذاری اراضی فاز سوم خود، موسوم به پردیس کار آفرینی با وسعت 21 هکتار، اعلام فراخوان کرده است.

قائم مقام رئیس پارک در توضیح مسائل مربوط به قطعات آماده شده جهت واگذاری در پردیس کار آفرینی، اظهار کرد: در این فراخوان تعدادی از قطعات این فاز واگذار خواهد شد. مساحت این قطعات بر اساس نیاز متقاضیان بین ۵۵۰ تا ۲۵۰۰ مترمربع است.

وی همچنین در خصوص اولویت واگذاری این اراضی توضیح داد: «ما به دنبال جذب شرکت‌های باظرفیت رشد بالا هستیم چه از لحاظ دانش و فناوری و چه ظرفیت سودآوری اقتصادی. در این فراخوان حوزه‌هایی مانند تجهیزات پزشکی پیشرفته، فناوری اطلاعات و ارتباطات، الکترونیک، کنترل و ابزار دقیق و خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی، در اولویت واگذاری خواهند بود:» بر اساس این فراخوان، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وبگاه پارک فناوری پردیس به نشانی techpark.ir از 6 بهمن تا 15 اسفند درخواست خود را ثبت کنند.

علاقه‌مندان همچنین می‌توانند جهت مطالعه شرایط و جزئیات واگذاری از لینک زیر اقدام کنند.
http://techpark.ir/content.php?pagename=faze3

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه