کد مطلب: 

241781
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به زلزله 5.8 ریشتری صبح و 5.9 ریشتری شب شهرستان خوی اظهار کرد: با توجه به ریزش کوه در 50 کیلومتری جاده خوی – قطور و قطعی فیبر نوری از چند نقطه تمام ارتباطات این بخش از منطقه زلزله زده قطع بود که با تلاش 4 ساعته و شبانه همکاران مخابراتی در شرایط جوی منفی 7 درجه ارتباطات برقرار شد.
شبکه‌ی ارتباطی در مناطق زلزله زده آذربایجان غربی پایدار شد

به گزارش سیتنا، قاسم جلیلی نژاد با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق اطراف قطور گفت: تعدادی از سایت‌های تلفن همراه در این مناطق به دلیل قطعی برق از مدار خارج شده بودند که با برق‌رسانی موقت به این سایت‌ها از طریق ژنراتورهای پرتابل و دستی وارد مدار ‌شدند.

وی که برای دومین بار در منطقه حضور یافت بود، افزود: چهار سایت و دو مرکز در اثر وقوع زلزله قطع بود و در لحظات ابتدایی وقوع زلزله حجم ترافیک بالایی در شبکه‌های ارتباطی وجود داشت که در حال حاضر مناطق زلزله زده قطور، زرآباد و سایر روستاها هیچ مشکلی ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی از هماهنگی با شرکت‌های ارتباطات زیرساخت، مخابرات، همراه اول و ایرانسل در مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: با هماهنگی انجام‌شده، تیم‌های پشتیبانی این شرکت‌ها برای رسیدگی به مشکلات احتمالی در منطقه حضور دارند.

جلیلی نژاد ضمن حضور در جلسه مدیریت بحران در شهر قطور  آخرین وضعیت شبکه ارتباطی در حوزه تلفن همراه، ثابت و اینترنت را در مناطق اصلی زلزله‌زده استان آذربایجان غربی پایدار اعلام کرد و گفت: این زلزله 43 روستا را تحت تاثیر قرار داد است و تیم های فنی و ارزیابی اپراتورهای ارتباطی در اولین ساعت به منطقه زلزله زده اعزام شده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر در شهرستان خوی، شبکه های ارتباطی هیچ مشکلی ندارد و ارتباطات به صورت عادی برقرار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی که از اولین ساعات وقوع زلزله در منطقه حضور داشت با اشاره به قطعی برق در برخی مناطق اطراف قطور، افزود: دو سایت همراه اول در این مناطق به دلیل قطعی برق از مدار خارج شده بود که با برطرف شدن مشکل قطعی برق وارد مدار شدند و در حال حاضر ارتباطات منطقه پایدار است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه