کد مطلب: 

241658
شرکت سامسونگ در مورد پیام مشکوکی که برای کاربران دستگاه‌های همراه این شرکت در سراسر جهان فرستاده شده، توضیح داد.
ارسال پیام مشکوک برای برخی کاربران تلفن‌‌همراه سامسونگ در سراسر دنیا

به گزارش سیتنا، در پیامی که برخی کاربران تلفن‌های همراه سامسونگ دریافت کردند تنها عدد «۱» نوشته شده بود، که موجب وحشت دریافت‌کنندگان آن شد، چون از طریق برنامه‌ای فرستاده شده که از آن می‌توان برای ردیابی مکان گوشی یا پاک کردن اطلاعات موجود در آن استفاده کرد.

این شرکت اعلام کرد که پیام مذکور اشتباهی فرستاده شده و هیچ تأثیر ماندگاری نخواهد داشت.

سامسونگ می‌گوید: «این اعلام ناخواسته برای شمار محدودی از دستگاه‌های گلکسی فرستاده شده و به کاربران اطمینان می‌دهیم که هیچ تأثیری بر دستگاه‌های آنها نخواهد داشت. ما به خاطر نگرانی ایجاد شده از مشتریان خود عذرخواهی می‌کنیم و نهایت تلاشمان را می‌کنیم تا در آینده چنین رویدادهایی تکرار نشود.»

سامسونگ توضیح نداده است که این پیام چگونه فرستاده شده و بر چه تعدادی از کاربران تأثیر گذاشته است.

به گزارش سیتنا، دارندگان دستگاه‌های سامسونگ گلکسی متوجه شدند پیامی روی گوشی آنها ظاهر شده که تنها عدد «۱» در آن نوشته شده است، و به محض اینکه کاربر می‌خواست پیام را باز کند یا به آن واکنش نشان دهد، ناپدید می‌شد.

این باعث ایجاد نگرانی بیشتر شد، چون نه منبع ارسال و نه هدف احتمالی آن پیام مشخص بود.

یکی از کاربران در توییتر نوشت: «این پیام از اپلیکیشن «گوشی مرا پیدا کن» (Find My Mobile) برای من آمد و من هم روی آن کلیک کردم و هیچ اتفاقی نیفتاد، اما حالا دارم کم کم نگران می‌شوم.»

پیام «۱» از سوی اپلیکیشن «گوشی مرا پیدا کن» ارسال شده بود که بر روی گوشی‌های سامسونگ نصب شده است تا کاربر، هنگام گم کردن دستگاه خود بتواند آن را پیدا کند، یا در صورت سرقت آن را قفل کند.

از آنجایی که این برنامه می‌تواند مکان دستگاه را ردیابی کند و اطلاعات موجود در آن را پاک کند، برخی از کاربران نگران بودند که مبادا این پیام نشانه هک شدن دستگاه یا وجود یک ضعف امنیتی باشد و گوشی آنها به خطر افتاده باشد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه