کد مطلب: 

241486
در واکنش به سیاست شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی برای ترک بازار ایران؛
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تصمیم برخی از شرکت‌های کره جنوبی برای ترک بازار ایران، گفت: شرکت‌هایی که ایران را ترک کرده‌اند بازاری را از دست داده‌اند که به راحتی نخواهند توانست دوباره آن را به دست آورند.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه: شرکت‌هایی که در این شرایط، ایران را ترک می‌کنند در آینده‌ی اقتصادی ایران در اولویت نخواهند بود/ آنها بازاری را از دست داده‌اند که به راحتی نمی‌توانند دوباره آن را به دست آورند

به گزارش سیتنا، عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سیاست‌ فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران، گفت: این سیاست در اوج خود قرار دارد و طبیعی است کسانی که با این سیاست آمریکا همراهی می‌کنند و ملت ایران را در این شرایط بسیار سخت و تحت فشار، تنها می‌گذارند حساب خود را برای آینده مشخص می‌کنند و ملت ایران این رفتارها را فراموش نمی‌کند.

وی تاکید کرد: کمپانی‌ها و شرکت‌هایی که در این شرایط ایران را ترک می‌کنند در آینده اقتصادی ایران در اولویت قرار نخواهند گرفت و همواره اولویت با کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی است.

این دیپلمات ارشد کشورمان در همین چارچوب ادامه داد: اگر قرار باشد با شرکت‌های خارجی نیز مراوداتی صورت بگیرد شرکت‌هایی که در این شرایط در ایران مانده‌اند در اولویت خواهند بود و کسانی که ایران را ترک کرده‌اند بازاری را از دست داده‌اند که به راحتی نخواهند توانست دوباره آن را به دست آورند.

در حالی تغییر و جمع‌آوری تابلو‌های تبلیغاتی دو شرکت کره‌ای سامسونگ و ال‌جی در ایران توجه‌ها را به خود جلب کرده که از اردیبهشت ماه زمزمه‌های خروج این دو شرکت کره‌ای به گوش می‌رسید، البته آن زمان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که این شرکت‌ها قصد ترک بازار ایران را ندارند.

سامسونگ: به پشتیبانی و ارایه‌ی خدمات پس از فروش محصولاتمان در بازار ایران متعهدیم

در همین حال، روابط عمومی سامسونگ در ایران طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار سیتنا قرار گرفته، تاکید کرد که «شرکت سامسونگ همواره نهایت احترام را برای خانواده هواداران و مصرف کنندگان خود در ایران قائل بوده و حضور و ارتباطی قوی با بازار بزرگ ایران داشته است. با وجود تحولات اخیر و مشکلات ایجاد شده در مسیر تبادلات مالی و کالایی، سامسونگ همچنان متعهد به حفظ دسترسی کاربران و هواداران خود به جدیدترین محصولات و فناوری‌های خود است.»

در ادامه‌ی این بیانیه آمده است: «سیاست ما مبتنی بر حفظ حضور در بازار ایران در سال‌های اخیر و با وجود تمای تحولات تغییر نکرده است. در همین راستا و با وجود همه مشکلات، سامسونگ رسما اعلام می کند که تعهد خود برای پشتیبانی و ارایه خدمات پس از فروش به محصولات سامسونگ در بازار ایران را بصورت کامل ادامه خواهد داد. در نتیجه کاربران محصولات این شرکت هیچ نگرانی در زمینه پشتیبانی و تامین قطعات در آینده نخواهند داشت.»

انتهای پیام

گزارش از مسعود فاتح

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه