کد مطلب: 

240855
موافقت با برگزاری چهار دوره آموزشی مشترک با چهار مرکز تعالی در سطح آسیا و اقیانوسیه توسط پژوهشگاه ICT، بخشی از دستاوردهای این پژوهشگاه در دومین کمیته راهبردی مراکز تعالی ITU ‪(CoE)‬ ، منطقه آسیا – اقیانوسیه است.
برگزاری چهار دوره آموزشی مشترک با چهار مرکز تعالی در سطح آسیا و اقیانوسیه توسط پژوهشگاه ICT

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر مریم طایفه محمودی در خصوص دومین کمیته راهبردی مراکز تعالی ITU ‪(CoE)‬ ، منطقه آسیا – اقیانوسیه که در آذر ماه سال جاری به میزبانی پژوهشگاه ICT در تهران برگزار شده بود، گفت: این نشست حاصل فعالیت و تعاملی یکساله توسط دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین المللی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با ITU بوده است.

وی افزود: در این نشست مدیران ارشد ITU از ژنو و منطقه آسیا – اقیانوسیه به همراه مدیران مراکز تعالی کشورهای ایران، چین،  تایلند، مالزی، کره و هند حضور داشتند و گزارش فعالیت‌های یک‌ساله خود در رابطه با دوره‌های تخصصی آموزشی برگزار شده و دوره‌های آتی را ارائه کردند.

طایفه محمودی ادامه داد: علاوه بر آن، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به عنوان عضو آکادمی ITU، به اعضای نشست، معرفی و حوزه‌های فعالیت این پژوهشگاه و زمینه‌های همکاری مشترک با سایر مراکز تعالی ارائه گردید.

تأکید بر توانایی بالقوه پژوهشگاه جهت همکاری با مراکز تعالی برای برگزاری دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها، سمپوزیوم ها، پروژه‌های مشترک و تبادل متخصصان، مساله دیگری بود که توسط مدیر دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین‌المللی پژوهشگاه ICT، در این کمیته به آن پرداخته شد.

وی در رابطه با دلیل برگزاری این نشست خاطرنشان کرد: مراکز تعالی در این جلسات که سالی یکبار تشکیل می‌شود، این فرصت را دارند تا در مورد فعالیت‌های خود، تبادل تجارب، یادگیری و تقویت همکاری، بحث و تبادل‌نظر کنند. هدف اصلی کمیته مدیریتی COE نیز، نظارت بر عملکرد مراکز تعالی ITU ‪(CoE)‬، منطقه آسیا - اقیانوسیه  و ارتقاء آموزش های تخصصی توسط مراکز تعالی به ‌عنوان اهرمی در راستای اهداف ITU است.

طایفه محمودی با اشاره به دستاوردهای دومین کمیته راهبردی مراکز تعالی ITU ‪(CoE)‬، منطقه آسیا – اقیانوسیه، برای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در این نشست با برگزاری چهار دوره آموزشی مشترک با چهار مرکز تعالی در سطح آسیا و اقیانوسیه مشتمل بر کشورهای ایران، مالزی، چین و هند موافقت شد. همچنین مدیریت دوره ای سال ۲۰۲۰ کمیته ‌COE  ITUمنطقه آسیا و اقیانوسیه به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات واگذار و دکتر احمد رضا شرافت به سمت مدیر دوره ای سال ۲۰۲۰ مراکز تعالی آسیا و اقیانوسیه ITU  انتخاب گردید.

طبق اظهارات مدیر دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین‌المللی پژوهشگاه ICT، نشست حضوری بعدی کمیته راهبردی در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ خواهد بود که مالزی میزبانی این دوره را بر عهده گرفته است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت