کد مطلب: 

238749
بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین حسین نعمتی، معاون وزیر ارتباطات، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست و یوسف حجت، سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران منعقد شد، پست به عنوان مجری ساماندهی حمل و نقل بار و کالا معرفی شد.
شرکت پست، نخستین مجری ساماندهی حمل و نقل بار در تهران شد

به گزارش خبرنگار سیتنا، حسین نعمتی در مراسم امضای تفاهم‌نامه‌ با معاونت حمل و نقل شهرداری تهران، گفت: پست و شهرداری می توانند نقش موثری در ساماندهی حمل و نقل شهری و کاهش تبعات منفی ترددهای زاید از جمله آلودگی هوا ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان حمل و نقل شهرداری تهران تاکنون خدمات ارزنده ای را در راستای بهینه سازی مدیریت حمل و نقل ارایه داده، اما این خدمات کافی نبوده است، افزود: همکاری پست و شهرداری و مشارکت این دو نهاد خدمات رسان می تواند فرصت های زیادی را با استفاده از ظرفیت های موجود در راستای کاهش معضلات کلان شهر تهران فراهم آورد.  

مدیرعامل با اشاره به خدمت رسانی یک هزار و 200 موزع و نامه رسان در سطح شهر تهران، اظهار داشت: این افراد تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش ترددهای غیرضروری شرکت های تولیدی و عرضه کنندگان کالا و تحویل بسته ها و کالاهای سفارش شده به دست مشتریان داشته اند.

او تصریح کرد: انعقاد تفاهم نامه همکاری پست و شهرداری تهران و سپردن مدیریت و ساماندهی حمل و نقل بار و کالا این کلان شهر به شرکت ملی پست، بستر مناسب تری را برای داشتن شهری، سبزتر و سالم تر و همچنین فعال تر به لحاظ اقتصادی ایجاد خواهد کرد.

نعمتی افزود: مدل موفق همکاری پست و شهرداری تهران می تواند به عنوان الگویی در سایر کلان شهرهای کشور، به اجرا درآید.

سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران نیز در این مراسم، نظامند نبودن حمل و نقل بار و کالا را خاطر نشان کرد و گفت: این موضوع، چالش های زیادی از جمله ترددهای غیرضروری در درون و بیرون شهر تهران به شهروندان تحمیل کرده است.

یوسف حجت با اشاره به اینکه جابجایی کالا و محصولات فروشگاه ها و شرکت های بزرگ تولیدی و توزیع این محصولات در بین مشتریان و خرده فروشی ها مشکلات ترافیکی زیادی را فراهم کرده است، افزود: مدیریت صحیح حمل و نقل بار و کالای درون شهری توسط پست به عنوان یک شرکت خدمات رسان صاحب نام و متخصص، می تواند بخش زیادی از این مشکلات را حل کند.

در ادامه عضو هیات مدیره شرکت ملی پست در خصوص جزییات تفاهم نامه منعقد شده، گفت: به موجب این تفاهم نامه، شرکت ملی پست به عنوان نخستین مجری مدیریت حمل و نقل بار درون شهری با انعقاد قرارداد با شرکت های حمل و نقل بار و خدمات ایستگاهی مجاز دارای پروانه بهره برداری، به مدیریت جابجایی بار و کالا در شهر تهران می پردازد.

محمدرضا قادری افزود: در این تفاهم نامه، فراهم آوردن تسهیلات و امتیازات قانونی لازم، حمایت از طرح های لجستیکی و سایر طرح های مشابه، توسط شهرداری انجام خواهد شد.

وی ساختارمند شدن حمل و نقل کالا و بار در شهر تهران را ثمره این مشارکت عنوان کرد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه