کد مطلب: 

238292
دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیئت همراه در ادامه سفر خود به روسیه از پارک نوآوری اسکولکوو « Skolkovo Innovation Center» بازدید کردند.
بازدید دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از پارک نوآوری اسکولکوو روسیه

به گزارش سیتنا، در بازدید از این پارک که از نمادهای توسعه نوآوری در روسیه است، گزارشی از رویکردهای این پارک در توسعه علم، فناوری و نوآوری ارائه شد.

گفتنی است این پارک به بزرگترین و پیشروترین پارک فناوری روسیه و همچنین بزرگترین پارک فناوری اروپا است.

همچنین یکی از ویژگی‌های دیگر این مرکز علمی حمایت این پارک از شرکت‌های نوپا است؛ که برخی از این حمایت‌ها به شرح ذیل هستند:

ارائه هدیه «گرانت» مالی از 5 میلیون تا 300 میلیون روبل « 65 هزار تا 4 میلیون یورو» در 40 تا 60 روز کاری و ارائه هدایای کوچکتر «میکروگرانت» تا سقف 1.5 میلیون روبل « 20 هزار یورو» در 20 روز کاری،
تسهیل عملیات گمرکی و حمل ونقل در واردات تجهیزات موردنیاز برای ساخت و صادرات محصولات،
معافیتهای مالیاتی ویژه؛
کمک به جذب سرمایه گذار و همچنین اشخاص یا شرکت‌های همکار در طرح‌ها،
معرفی شرکت‌های نوپا در رویدادهای معتبر بینالمللی و در نتیجه شناخته شدن این شرکت‌ها به عنوان یک نشان نام «برند» بینالمللی،
امکان تحصیل و تحقیق اعضای شرکت‌های نوپا به صورت همزمان در دانشگاه اسکولتک؛
دیگر خدمات حسابداری، حقوقی، بازاریابی، ویزا، اقامت و اسکان، آموزش و اطلاع رسانی، استانداردسازی،ثبت برند، تبلیغات و ...
همچنین این پارک نوآوری حدود دوهزار استارت آپ را در خود جای داده است.

گفتنی است به نشان نام‌ها «برندها» خارجی و صندوق‌های سرمایه گذاری جسورانه  نیز فضای کاری بیش از 1000 متر مربع اختصاص داده شده است.

در این دیدار همچنین دکتر عاملی و هیئت همراه از شبکه آزمایشگاه‌های حامی شرکت‌های دانش‌بنیان بازدید کرد و در این بازدید معاون بین‌الملل پارک نوآوری اسکولکوو گزارش کاملی از آخرین وضعیت این پارک ارائه داد.

گفتنی است این پارک در سال 2010 توسط مدودوف رئیس جمهور سابق روسیه با بودجه ابتدایی 300 میلیون دلار و با هدف ایجاد یک مرکز نوآوری و فناوری و توسعه علمی ایجاد شد تا راهبرد کلان کشور روسیه یعنی انتقال از اقتصاد منبع محور به اقتصاد نوآور را محقق سازد.

همچنین این مرکز امروز یکی از مراکز مطرح در حوزه علم و فناوری کشور روسیه است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه