کد مطلب: 

237328
آغاز روند اتصال مجدد کشور به اینترنت جهانی؛
بنا بر گزارش های دریافتی، اینترنت برخی خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، همدان و بوشهر و بخش هایی از تهران و تبریز، اراک، مشهد، و قم برقرار شده است.
آغاز اتصال برخی از نقاط کشور به اینترنت/ استان‌های هرمرگان و کرمانشاه و بخش هایی از تهران وصل شدند

به گزارش سیتنا، از ابتدای هفته جاری با تصویب شورای امنیت و در راستای ایجاد محدودیت در برابر سوءاستفاده اغتشاشگران برای پیشبرد اقداماتشان، دسترسی به شبکه‌های پیام رسان خارجی قطع شده بود و وب‌سایت‌های داخلی از جمله سایت بانک‌ها و ادارات دولتی، خبرگزاری‌های داخلی و ظاهراً تمامی‌ وب‌سایت‌هایی که از سرورهای داخلی بهره می‌بردند، قابل دسترس بودند که از دقایقی قبل امکان دسترسی به شبکه‌های پیام رسان نیز در برخی از نقاط کشور برقرار شد.

امیر یگانه، مدیرعامل مخابرات منطقه هرمزگان به ایرنا، گفت: شرکت مخابرات، اینترنت مشترکان تجاری، اداری و خدماتی این استان را از دقایقی پیش وصل کرد.

وی ادامه داد: اینترنت مشترکان خانگی و تلفن همراه هم به زودی وصل می شود ولی زمان آن مشخص نیست.

بنا بر گزارش های دریافتی، تا کنون اینترنت برخی خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان و کرمانشاه و بخش هایی از تهران برقرار شده است.

نت بلاکز تائید کرد که پس از 113 ساعت قطعی اینترنت در ایران، اتصال داخل ایران به اینترنت جهانی به آرامی در حال افزایش هست و به 8 درصد رسیده است.

تکمیلی:

اخبار رسیده به سیتنا حاکی از آن است که در مناطقی از تبریز، اراک، مشهد، و قم نیز اینترنت ثابت (ADSL) وصل شده است.

گزارش‌های دریافتی حاکی از اتصال کاربران بوشهری به اینترنت ثابت خانگی است.

خبرگزاری فارس هم گزارش داد: شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است و با توجه به گزارش‌های دریافتی، تاکنون قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر و بخش‌هایی از تهران برطرف شده است.

ایسنا هم خبر داد: خبرهای تاییدنشده‌ای از برخی استان‌های کشور از جمله همدان، تبریز، کرمانشاه، هرمزگان و تهران حاکی از اتصال اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در برخی از نقاط است. علاوه بر این برخی گزارش‌های تاییدنشده حاکی از این است که اینترنت برخی شرکت‌های فعال و نیازمند به ارتباطات اینترنتی نیز در حال وصل شدن است.

ایلنا هم نوشت: بر اساس اولویت‌بندی‌ها به نظر می‌رسد ابتدا اینترنت مشترکان حقوقی وصل خواهد شد.

تا لحظه انتشار این خبر، هنوز محدودیت اتصال به اینترنت روی خطوط تلفن همراه برقرار است.

نت بلاکز که طی هفته‌ی گذشته از کاهش اتصال داخل ایران به اینترنت جهانی تا 5 درصد گزارش داده بود، هم اکنون از افزایش این سطح دسترسی  تا 15 درصد گزارش می‌دهد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه