کد مطلب: 

233869
بی اعتنایی شستا به مصوبه‌ی وزارت ارتباطات؛
علی رغم تصویب الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی برای تصدی سمت‌های هیات مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان پروانه در حوزه‌ی ICT در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، شستا مینا مهرنوش را به عنوان مدیرعامل رایتل منصوب کرد.
مینا مهرنوش مدیرعامل رایتل شد/ سه عضو هیات مدیره‌ی رایتل استعفا دادند/ رگولاتوری: این انتصاب فاقد وجاهت بوده و تصمیمات ایشان مورد قبول رگولاتوری نیست

به گزارش سیتنا، علی رغم تصویب الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی برای تصدی سمت‌های هیات مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان پروانه در حوزه‌ی ICT در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، شستا ادعا کرد که بر اساس مصوبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ هیات‌مدیره رایتل، مینا مهرنوش به عنوان مدیرعامل این اپراتور فعالیت خود را آغاز کرد.

این ادعا در صورتی مطرح شده است که شنیده می‌شود پس از انتصاب مهرنوش به عنوان مدیرعامل جدید رایتل، سه عضو هیات مدیره این اپراتور استعفا داده و از امضای صورت جلسه‌ی انتصاب خودداری نموده‌اند.

در همین حال؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص انتصاب مدیرعامل جدید برای  شرکت خدمات ارتباطی رایتل، ذکر موارد زیر ضروری است:

۱- بر اساس پروانه های صادر شده از سوی رگولاتوری، مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای تمامی دارندگان پروانه لازم الاجراست و این موضوع  در پروانه رایتل نیز با صراحت قید شده است.

۲- مصوبه الزامات احراز صلاحیت حرفه ای مدیران و دارندگان پروانه در حوزه ICT به اپراتور مذکور ابلاغ و برای اپراتور  درباره انتصاب مدیرعامل جدید نیز لازم الاجراست.

۳- علیرغم ادعای انتصاب مدیرعامل جدید از دو شهریور ماه، تمامی مکاتبات اپراتور رایتل  با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای شهریور تاکنون با امضای سرپرست این اپراتور انجام شده است.

۴- بر اساس مصوبه کمیسیون  هرگونه انتصاب قبلی در خصوص مدیرعامل و اعضای هیات مدیره که در روزنامه رسمی ثبت شده باشد مشمول مصوبه اخیر کمیسیون نمی باشد. که این موضوع در خصوص مدیر عامل جدید محقق نشده است.

لذا با توجه به موارد فوق و به دلیل عدم رعایت مصوبه کمیسیون این انتصاب از نظر رگولاتوری  فاقد وجاهت بوده و اقدامات و تصمیمات ایشان مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود. بدیهی در صورت اصرار شرکت مذکور برای انتصاب ایشان لازم است تا مشخصات و سابقه کاری ایشان برای رگولاتوری ارسال شود تا مراحل بررسی صلاحیت حرفه ای ایشان بر اساس مصوبه کمیسیون صورت پذیرد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه