کد مطلب: 

233297
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
وزیر ارتباطات و فناوری اطالاعات، گفت: پیشنهاد ایران، صفر کردن تعرفه‌ی مکالمات بین‌المللی ایران و عراق برای عزاداران دو کشور در اربعین و 28 صفر است.
تهیه و توسعه‌ی زیرساخت‌ها در ایام اربعین برعهده‌ی اپراتورهای عراقی است/ پیشنهاد ایران، صفر کردن تعرفه‌ی مکالمات بین‌المللی ایران و عراق برای عزاداران دو کشور در اربعین و 28 صفر است/ بهبود مسیر ارتباطی و توسعه‌ی شبکه را مدنظر داریم (+فیلم)

به گزارش سیتنا، مهندس آذری جهرمی در حاشیه‌ی جلسه‌ی هیات دولت امروز چهارشنبه 13 شهریورماه 98 و در جمع خبرنگاران، گفت: پیاده روی اربعین در کشور عراق است و تهیه و توسعه‌ی  زیرساخت‌های ارتباطی هم برعهده‌ی اپراتورهای عراقی است. 

وی، افزود: آن چیزی که باید پیش رود مذاکرات ماست که تیم مذاکراتی ما هفته‌ی آینده بعد از عاشورا و تاسوعا عازم عراق خواهند بود و همچنین مذاکره‌ی تلفنی هم داشتیم.

وزیر ارتباطات، ادامه داد: در دیداری که وزیر ارتباطات عراق از ایران داشتند، حدود یک ماه پیش مذاکرات حضوری داشتیم و همچنین رگولاتوری ما با رگولاتوری عراق مذاکرات فشرده‌ای داشتند. 

آذری جهرمی، خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که تعرفه‌ی مکالمات دو کشور و چیزی که دولت ها به عنوان حق ورودی می‌گیرند، مانند کاری که برای ویزا انجام دایدم، در اربعین و 28 صفر، صفر کنیم یعنی هزینه‌ی صادرات و واردات ارتباطات بین الملل صفر شود. پیشنهاد را دادیم و امیدواریم موافقت شود.

وزیر ارتباطات، اظهار کرد: سیگنال‌های اولیه مثبت هستند اما تا روی کاغذ نوشته نشود نمی شود اتکا کرد. سال گذشته 50 درصد تعرفه را کاهش دادیم و امسال پیشنهاد دادیم که صفر شود.

وی، افزود: بحث بهبود شبکه نیز مدنظر است و گزارش‌های آنها همچون سال گذشته نشان دهنده‌ی این است که توسعه‌ی شبکه بهبود یافته است.

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه