کد مطلب: 

232780
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر، از ثبت اطلاعات بیش از 28 میلیون مشترک برق کشور معادل 76 درصد مشترکان در سامانه طرح ملی قبض سبز خبر داد و گفت: از اول مهرماه با آغاز رسمی پروژه، صدور قبض کاغذی برق در سطح کشور کاملاً متوقف می‌شود.
ثبت‌نام 28 میلیون مشترک برق کشور در سامانه الکترونیکی قبض سبز

به گزارش سیتنا، "هادی مدقق" با اشاره به بسیج تمامی منابع و امکانات لازم در قالب یک طرح ضربتی، برای پیشبرد این طرح در کشور افزود: تقریبا از تمامی درگاه‌های الکترونیکی که در  دسترس مردم قرار دارد، برای ثبت نام استفاده شده و ساده‌ترین راه ثبت نام از طریق پیامک و ارسال شناسه قبض برق به سرشماره 10001521 برای شهروندان تهرانی و 20001521 برای سایر هم‌وطنان در دیگر استان‌ها پیش‌بینی شده است.

وی ثبت نام از طریق وب‌سایت شرکت‌های توزیع نیروی برق یا نرم افزارهای پرداخت الکترونیکی از قبیل آپ، سکه، پارسیان، پاسارگاد و... را نیز امکان‌پذیر دانست و گفت: مشترکانی که نیاز به قبض کاغذی جهت تشریفات اداری دارند نیز می‌توانند فایل Pdf قبوض خود را از طریق درگاه‌های الکترونیکی دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، آخرین وضعیت ثبت نام مشترکان در این طرح ملی که از سوی دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین برق توانیر انتشار یافته حاکی است، بیش از 90 درصد مشترکان برق در استان‌های خراسان شمالی و جنوبی، غرب مازندران، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، هرمزگان و کلانشهر مشهد در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

همچنین بین 70 تا 90 درصد مشترکان در استان‌های یزد، خوزستان، خراسان‌رضوی، سمنان، گلستان، مازندران، قم، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان و کلانشهر اصفهان به این طرح پیوسته و این میزان در استان‌های تهران، گیلان، مرکزی، همدان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد و کلانشهرهای تبریز و شیراز 50 تا 70 درصد و در بوشهر زیر 50 درصد اعلام شده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت