کد مطلب: 

232440
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت پژوهش در پروژه‌های عملیاتی کلان، بر استفاده از نقش پژوهشگاه ICT در تصمیم‌سازی و تسهیل‌گری آنها تاکید کرد.
استفاده از نقش پژوهشگاه ICT در تصمیم‌سازی و تسهیل‌گری پروژه‌ها

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسن لطفی در خصوص اهمیت تحقیق و پژوهش در پروژه های کلان عملیاتی اظهار کرد: زمانی که پدیده ای در جامعه بر اساس و مبنای پژوهش صورت گیرد، خطا در نتیجه آن به حداقل می رسد.

وی افزود: به عبارت دیگر در تمام پروژه های قابل اجرا در غالب حوزه ها به ویژه حوزه فناوری اطلاعات که در ثانیه، به روز می شود، می توان درصد خطاپذیری آن را با تکیه بر پژوهش های انجام شده، کاهش داد.

لطفی تاکید کرد: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به دلیل برخورداری از آزمایشگاه های مجهز، یافته های علمی را مورد آزمایش قرار می دهد و به نتایجی می رسد که خروجی آن را می توان بر مبنای نمونه واقعی قرار داد.

نماینده مردم رزن در مجلس با بیان اینکه نقش پژوهش در غالب پروژه ها بسیار سازنده است، گفت: شاید یکی از دلایلی که توسعه بهینه کشورمان را با اختلال مواجه کرده است، بی مهری نسبت به این پژوهش ها است و این در حالی است که می توان از طریق پژوهش های جامع و دقیق، به کشوری توسعه یافته تبدیل شویم.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که پژوهشی بر مبنای نیاز روز جامعه و طبق سرعت پیشرفت یک نوآوری انجام می شود و حتی به چشم انداز ۱۰ تا ۱۵ سال آتی دست می یابد، چرا باید نسبت به آن غافل باشیم؟

به گفته لطفی، باید از نقش پژوهشگاه ICT در تصمیم سازی و تسهیل گری استفاده کنیم تا خروجی ایده آلی از پروژه های جاری در حوزه مخابرات و فناوری اطلاعات به دست آوریم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت