کد مطلب: 

232381
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اعلام کرد:
مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، درباره‌ی کاهش قیمت این محصول در بازار در پی کاهش قیمت دلار، گفت: "واردات تلفن همراه از دو طریق با ارز نیمایی برای شرکتهای تولید کننده اصلی که رابطه مستقیم تجاری با ایران دارند و با ارز حاصل از صادرات در حال انجام است".
کاهش 10 درصدی قیمت گوشی‌ در پی واردات از کانال‌های رسمی/ ایجاد جو رقابتی و افزایش سرعت عرضه‌ گوشی با افزایش تعداد واردکنندگان قانونی از 50 به 110 شرکت/ تاثیر کاهش نرخ ارز بر بازار گوشی طی روزهای آتی/ لزوم استعلام قیمت­‌های اعلامی گوشی از سامانه‌ی 124

به گزارش سیتنا، سیدجواد احمدی، افزود: قیمت ارز نیمایی در طول سه ماه گذشته، عموماً صعودی بوده و کاهشی نداشته که قاعدتاً در حوزه واردات اینگونه کالاها در روند قیمت‌­ها شیب متناسب صعودی قابل پیش بینی است هر چند رقابت شرکتهای واردکننده باعث ثبات و حتی کاهش قیمت در این گروه نیز بوده است. ضمنا عرضه کنندگان این کالاها موظف به ثبت قیمت مصرف کننده در سامانه‌ی 124 سازمان حمایت می­‌باشد.

احمدی با اعلام اینکه قیمت ارز حاصل از صادرات که تابعی از ارز آزاد سامانه سنا می­‌باشد، در طول ماه­های اخیر، شیب نزولی اندکی داشته است، تصریح کرد: انتظار می­‌رود با ایجاد جو رقابتی و حضور تعداد قابل توجهی واردکننده در این حوزه، شاهد روند کاهشی باشیم.

احمدی متذکر شد: پروسه واردات موبایل از زمان ثبت سفارش تا خرید و واردات و آماده سازی، فرآیندی بین 45 تا 60 روز است. قاعدتاً فرآیند کاهشی قیمت‌­ها از زمان شروع کاهش نرخ ارز با تاخیر در فاز 45 تا 60 روزه در بازار محسوس می‌­باشد.

وی تاکید کرد : قیمت موبایل در گوشی­های پرتقاضا کاهشی با میانگین 10 درصد را به همراه داشته که اتفاقاً این موضوع به زعم فعالین بازار نه به خاطر کاهش نرخ ارز بلکه به خاطر افزایش تعداد واردکنندگان قانونی از حدود 50 شرکت به 110 شرکت و ایجاد جو رقابتی سالم در میان تجار و افزایش سرعت عرضه و موجودی بالای واردکنندگان بوده است.

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، به مصرف کنندگان توصیه کرد که با استعلام قیمت­ها از سامانه 124 سازمان حمایت از قیمت اعلامی فروشندگان مطلع شده و هرگونه مورد خلاف واقع را به حوزه­های نظارتی سازمان حمایت اطلاع دهند.

وی اظهار امیدواری کرد: با ایجاد تعادل نسبی در نرخ ارز و ورود کالاهای وارد کنندگان جدیدی که از سازمان حمایت و وزارت صمت مجوز واردات قانونی دریافت نموده­اند و تعداد آن­ها رو به افزایش است، شاهد ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای بازار و ثبات قیمت­ها بر طبق ضوابط قیمت گذاری کالاهای وارداتی سازمان حمایت باشیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه