کد مطلب: 

230267
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای آسیا-اقیانوسیه، تاکید کرد: هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند اطمینان و اعتماد را در فضای مجازی ایجاد کند.
آذری جهرمی: وظیفه‌ی دولت‌ها ایجاد اعتماد در فضای مجازی است

به گزارش سیتنا، محمدجواد آذری جهرمی طی سخنرانی کوتاه در چهلمین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای آسیا و اقیانوسیه در سنگاپور، گفت: آینده جهان، دیجیتال است.‌ همه ابعاد زندگی بشر، به‌ گونه‌ای غیرقابل بازگشت با فناوری دیجیتال در هم تنیده شده است.

وی افزود: اما همه کاربران در سراسر جهان در معرض جدی جرائم دیجیتال، سرقت حریم خصوصی، استفاده غیر‌ مجاز و غیرقانونی از داده‌های کاربران، و سایر موارد مشابه، شامل شکل‌دهی نظرات جامعه و تولید و اشاعه اخبار جعلی قرار دارند.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه استفاده از فناوری‌های نو اجتناب ناپذیر است، گفت: اما این فناوری ها مخاطراتی نیز به همراه دارد که همه بخش‌ها و همه ابعاد زندگی را در برمی‌گیرد. به همین دلیل وظیفه دولت‌ها این است که اطمینان و اعتماد را در فضای مجازی ایجاد کنند.

آذری جهرمی تاکید کرد: جهان ما، جهان به‌ هم پیوسته‌ای است، و هیچ کشوری به تنهایی نمی‌تواند اطمینان و اعتماد را در فضای مجازی ایجاد کند.

وزیر ارتباطات در خاتمه گفت: یکجانبه گرایی محکوم به شکست است. ما باید دست به دست هم دهیم و با تشریک مساعی و تعاون، آینده‌ای را که مبتنی بر اطمینان و اعتماد باشد ‌بسازیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت