کد مطلب: 

230131
پژوهشگران دانشگاه «سان‌شاین کوست» در «کوئینزلند» استرالیا، شواهدی پیدا کرده اند که نشان می دهد نسل جدید، پشت سرشان، در پائین جمجمه سر درست بالای گردن، برجستگی دارند که بزرگتر و بیرون زده‌تر از نسل های پیشین است. آنها بزرگ بودن این استخوان در جوان‌ها را به طرز قرار گرفتن سر و گردن هنگام استفاده از گوشی تلفن همراه و تبلت مرتبط دانسته‌اند.
پژوهشگران: استفاده از موبایل و تبلت باعث ایجاد برجستگی بالای گردن جوان‌ها شده است

به گزارش سیتنا، هر چه بیشتر مطالعه می‌کنیم بیشتر متوجه می‌شویم که استخوان‌بندی انسان، خود را با شرایط محیطی و زندگی مدرن وفق می‌دهد. برای مثال، پژوهشگران دانشگاه «سان‌شاین کوست» در «کوئینزلند» استرالیا شواهدی را پیدا کرده اند که نشان می دهد نسل جدید، پشت سرشان، در پائین جمجمه سر درست بالای گردن، برجستگی دارند که بزرگتر و بیرون زده تر از نسل های پیشین است.

به گزارش سایت خبری علمی «ساینس الرت»، این مطالعه بر روی ۱,۲۰۰ تصویر اشعه ایکس از جمجمه سر بزرگسالان استرالیایی انجام گرفت. پژوهشگران دریافتند که ۴۱ درصد از آنهایی که در گروه سنی بین ۱۸ و ۳۰ بودند، این برجستگی استخوانی را داشتند.

این استخوان بیرون زده در برخی تنها ۱۰ میلیمتر بود و زیاد مشخص نبود در حالیکه در برخی دیگر تا ۳۰ سانتیمتر طول داشت.

پژوهشگران در این مطالعه، بزرگ بودن این استخوان در افراد جوان‌تر را به فناوری گوشی‌های تلفن همراه و تبلت، و طرز قرار گرفتن سر و گردن هنگام استفاده از آنها مرتبط دانسته‌اند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه