کد مطلب: 

230010
نماینده خواف و رشتخوار با بیان اینکه مشکل آنتن‌دهی خطوط همراه اول و ایرانسل در بسیاری از روستاها وجود دارد، گفت: در مراکز استان‌ها هم وضعیت آنتن‌دهی تلفن همراه بهتر نشده است و مشکلات زیاد وجود دارد.
نگهبان سلامی: مشکل آنتن‌دهی همراه اول و ایرانسل در بسیاری از روستاها وجود دارد

به گزارش خبرنگار سیتنا، محمود نگهبان سلامی در جلسه علنی امروز مجلس در توضیح سوال خود از وزیر ارتباطات درباره علت عدم تحقق موارد مندرج در بند ط ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات این وزارتخانه گفت: تسهیل و تسریع دسترسی مخابرات در نقاط دورافتاده و محروم از وظایف وزارت ارتباطات است. انتظار ما این بود که وزیر جوان به جای دل‌مشغولی به ارائه پیام در توئیتر، اینستاگرام و فضای مجازی به صورت میدانی در استان‌های مختلف کشور به ویژه در شهرستان‌ها و مناطق محروم حضور پیدا کند. ایشان به مراکز استان‌ها سفر داشته اما حضورش در مناطق محروم کمرنگ بوده است.

نگهبان سلامی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات مردم در حوزه مخابرات رفع نشده است، گفت: مشکلات آنتن‌دهی خطوط همراه اول و ایرانسل وجود دارد. ای کاش به روستاها و مناطق محروم توجه ویژه می‌شد و امکانات لازم اختصاص پیدا می‌کرد. آن‌ها به قدر کافی از مشکلات معیشتی رنج می‌برند پس چه گناهی کردند که از حداقل امکانات ارتباطی هم برخوردار نباشند. وضعیت به گونه‌ای است که در بسیاری از روستاها برای مکالمات، مجبورند تلفن خود را به سقف خانه آویزان کنند تا ارتباط برقرار شود یا اینکه به پشت‌بام برای صحبت با تلفن همراه بروند.

این عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با بیان اینکه بسیاری از روستاها بعد از تبدیل شدن به شهرستان هم با توسعه مخابراتی روبرو نبوده‌اند، گفت: وضعیت آنتن‌دهی تلفن همراه در مراکز استان‌ها بهتر نشده است که این مشکلاتی را بوجود آورده است. در حوزه خدمات مخابراتی و پست بانک هم در دو سال اخیر پیشرفت چندانی نداشتیم به طوری که نیروهای مخابراتی و کارگزاران مخابرات در حالت بلاتکلیفی و بی‌انگیزگی هستند. مردم انتظارات بیشتری برای ارتباط اینترنت با سرعت بیشتر دارند، اما شاهدیم که در بسیاری از روستاها کارهای اینترنتی تعطیل شده است.

نگهبان سلامی با انتقاد از عدم راه‌اندازی دولت الکترونیک در روستاها گفت: انتظار ما این است که وزیر وارد فاز عملیاتی شود. ما در روستاها پست بانک را راه‌اندازی کردیم اما بسیاری از روستاها ATM ندارند، حتی مجبورند یارانه‌شان را از دستگاه‌های موجود در شهرها دریافت کنند.

وی در پایان گفت: علیرغم تأکید برنامه ششم برای آموزش الکترونیک این اتفاق رخ نداده است. اکنون به دلیل عدم توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و به دنبال آن عدم ایجاد اشتغال شاهد مهاجرت روستاییان هستیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه