کد مطلب: 

229726
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران، در نخستین جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان تهران با اعلام اینکه برنامه های عملیاتی مدیریت بحران در حوزه ارتباطات در حال نهایی شدن است، گفت: پس از جمع بندی و اخذ مجوزهای لازم از دستگاه های مسوول، مانوری برای آمادگی و آشنایی نیروهای امدادی حوزه ارتباطات برگزار می شود.
سه خط پشتیبان در مسیرهای اصلی ارتباطی تهران ایجاد شد

به گزارش سیتنا، مرتضی رضایی، با اشاره به بارندگی های ابتدای سال جاری در استان تهران، گفت: حجم بسیار بارندگی ها خساراتی به زیرساخت های حوزه ارتباطات وارد کرد که با حضور و اقدامات به موقع مشکل تامین ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن رفع و ارتباط مناطق هدف برقرار شد.

وی، افزود: یکی از مشکلات سیلاب اخیر قطع برق در مناطق درگیر دربحران و تخلیه باطری سایت های BTS بود که با ارسال دیزل ژنراتور سایت های اصلی روشن نگه داشته شد ولی ضرورت دارد دستگاه های مسوول با تامین نیرو مدت زمان قطعی برق را به حداقل برسانند.

رضایی، نقش وزارت ارتباطات و اپراتورهای همراه در کاهش تلفات انسانی بحران اخیر را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: پس از دستور وزیر ارتباطات برای استفاده از ظرفیت زیرساخت های ارتباطی برای ارسال پیام هشدار به شهروندان تیم های عملیاتی تشکیل و با همکاری سازمان تنظیم مقررات و مشارکت اپراتورهای همراه بصورت 24 ساعته پیام های هشدار ارسالی از ستاد مدیریت بحران به شهروندان ارسال شد که این اقدام به کاهش چشمگیر تلفات انسانی در استان های درگیر بحران کمک کرد.

وی، افزود: تمام پیام های ارسالی درباره اطلاع رسانی بحران، بصورت رایگان برای شهروندان ارسال شد و مشترکین هیچ هزینه ای برای ارسای این پیامک ها پرداخت نمی کنند.

مدیرکل ارتباطات استان، همچنین درباره دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت کشور برای مدیریت بحران شهر تهران گزارشی ارائه کرد و گفت: جلسات منظمی با مجموعه عوامل مسوول در این حوزه برگزار شده و برنامه های عملیاتی مدیریت بحران در حوزه ارتباطات در حال نهایی شدن است، که پس از جمع بندی و اخذ مجوزهای  لازم از دستگاه های مسوول، مانوری برای آمادگی و آشنایی نیروهای امدادی حوزه ارتباطات برگزار می شود.

رضایی، درباره ارتباط بین استانی با اشاره به اینکه استان تهران در این حوزه با استان های مجاور  هیچ مشکلی درباره زیرساخت های ارتباطی ندارد، تصریح کرد: برای سه مسیر اصلی ارتباطی درون استانی نیز تدابیر لازم جهت ایجاد مسیرهای پشتیبانی انجام شده که در مسیر فیروزکوه و اوشان فشم انجام و با ایجاد مسیر فیبر در منطقه کن و سولقان هر سه مسیر اصلی دارای مسیر پشتیبان می شوند.

بر اساس همین گزارش، در ادامه جلسه صمدایی مشاور کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه شبکه رادیو ترانک مدیریت بحران شهر تهران آماده بهره برداری است، گفت: تلاش می کنیم در تیرماه سال جاری شبکه را برای بهره برداری به سازمان مدیریت بحران شهر تهران تحویل دهیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه