کد مطلب: 

228906
پروژه‌های ارتباطی استان آذربایجان غربی با سرمایه ای بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان با دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.
افتتاح پروژه‌های ارتباطی در آذربایجان غربی با سرمایه‌ای ۱۸۴ میلیارد تومانی

به گزارش سیتنا، عصر امروز سه شنبه، در ارتباط زنده تصویری از مرکز مخابرات شهرستان "شوط" و به دستور حسن روحانی رییس‌جمهور طرح‌های ارتباطی با سرمایه‌گذاری بیش از 180 میلیارد تومان افتتاح شد.

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به استان آذربایجان غربی و شهرستان "شوط" سفر کرده بود، در آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی استان در گزارشی گفت: در شهریور ماه سال ۹۷ سفری به استان آذربایجان غربی داشتیم، آن زمان این استان دارای قدیمی ترین سیستم‌های ارتباطی بود.

وی تصریح کرد: حدود ۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان، فاقد پوشش‌های ارتباطی بودند که این مساله امداد رسانی به مسافران در جاده‌ها را با مشکل مواجه می کرد.

آذری جهرمی با بیان اینکه درخواست دیگر مردم و مسئولین استان اتصال به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی به اینترنت در مناطق روستایی بود گفت: این درخواست به جا و به حقی بود چرا که این استان پیش از این به لحاظ شاخص های فناوری اطلاعات در رتبه ۲۹ قرار داشت.

وی افزود: با برنامه ریزی فشرده پروژه‌هایی طراحی‌ شد که دستاوردهای خوبی به دنبال داشت در همین رابطه تکنولوژی ۱۲۰۰ دکل مخابراتی استان ارتقا پیدا کرد. ۲۰۰ دکل به نسل ۳و ۴ اینترنت همراه و ۱۰۰۰ دکل به نسل ۲ تجهیز و به روزرسانی شدند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد: همچنین از ۲۰۰ کیلومتر جاده‌های فاقد پوشش ارتباطی، ۱۴۰ کیلومتر یعنی ۷۰ درصد تحت پوشش ارتباطی قرار گرفتند.

آذری جهرمی تصریح کرد: از سوی دیگر ۷۴۴ روستا به پهن باند شبکه ملی اطلاعات متصل شدند. در همین رابطه در روز ۲۷ اردیبهشت، که روز ملی ارتباطات بود ما اتصال ۷۲۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات را جشن گرفتیم که مفهومش این است، در هر روز ۲۰ روستا به پهن باند متصل شده‌اند و این حاصل تلاش ‌جوانان و خانواده فناوری اطلاعات در دولت تدبیر و امید است‌.

وزیر ارتباطات گفت: امروز هم تقاضا داریم دستور افتتاح ۴ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان برای تامین رضایت مردم در حوزه ارتباطات را صادر فرمایید.

حسن روحانی، رییس‌جمهوری در این ارتباط زنده از فرودگاه ماکو و پیش از دستور افتتاح پروژه‌های مخابراتی استان با بیان اینکه تلاش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه ارتباطات جای تقدیر و تشکر دارد گفت: کشور هم از لحاظ ارتباطی، هم از لحاظ توسعه اشتغال و هم از لحاظ معرفی مناطق گردشگری و صنایع دستی نیازمند ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی افزود: اینکه بر اساس آمارهای اعلام شده در دو سال گذشته در هر روز ۲۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و یا ۱۲۰۰ دکل در استان آذربایجان غربی به روزرسانی شده اند بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه