کد مطلب: 

228516
تایید شده که هکرها توانسته اند با استفاده از یک حفره بزرگ امنیتی در پیام‌رسان "واتس‌اپ" نرم افزاری تجسسی را از راه دور روی تلفن ها و سایر دستگاه های الکترونیکی نصب کنند.
کشف حمله با نرم افزار تجسسی به "واتس‌اپ"

به گزارش سیتنا به نقل از بی بی سی، "واتس‌اپ که متعلق به فیسبوک است گفت این حمله علیه شماری از کاربران و تحت هدایت یک "قدرت پیشرفته سایبری" انجام شد. این شرکت روز جمعه با انتشار وصله ای امنیتی در صدد رفع این حفره برآمد.

این نرم افزار تجسسی را "گروه ان‌اس‌او" که یک شرکت امنیتی در رژیم صهیونیستی است تولید کرده است.

به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، "واتس‌اپ" روز دوشنبه یک و نیم میلیارد کاربر خود را ترغیب کرد در گامی احتیاطی این اپ را آپدیت کنند.

چگونگی استفاده از نقص امنیتی

مهاجمان با استفاده گزینه تماس صوتی واتس اپ به دستگاهی که هدف حمله بود زنگ می زدند. اما حتی اگر به تماس آنها پاسخ داده نمی شد، نرم افزار تجسسی روی تلفن مقصد نصب می شد و به گزارش فایننشال تایمز این تماس خود به خود از فهرست تماس های تلفن پاک می شد.

واتس‌اپ به بی بی سی گفت که این مشکل ابتدا پیشتر در ماه جاری توسط تیم امنیتی شرکت شناسایی شد و جزییات آن در اختیار گروه های حقوق بشر، وزارت دادگستری آمریکا و سایر نهادها گذاشته شد.

این شرکت روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: "این حمله دارای همه نشانه های یک شرکت خصوصی است که بنابه گزارش ها برای نصب نرم افزار تجسسی با دولت ها کار می کند، نرم افزاری که فانکشن های سیستم عامل تلفن ها را در اختیار می گیرد."

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه