کد مطلب: 

228403
در دیدار استاندار خراسان جنوبی با آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه شبکه تلفن همراه در سه محور اصلی این استان در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت و مصوب شد با همکاری استانداری تا یک ماه آینده اجرا شود.
دستور وزیر ارتباطات برای توسعه‌ی شبکه‌ی ارتباطی در ‌استان خراسان جنوبی

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی با محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار گزارشی از وضعیت ارتباطی  استان ارائه و مشکلات و درخواست های ارتباطی استان و آخرین وضعیت مصوبات سفر قبلی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان که در بهمن ماه 1396 انجام شده بود مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

توسعه شبکه تلفن خانگی در 260 روستای استان از محل طرح واگذاری اینترنت پرسرعت روستایی در دوفاز که فاز اول آن راه اندازی شده و نیز واگذاری 400 دستگاه تلفن به روستاهایی که در حال حاضر زیرپوشش شبکه اینترنت پرسرعت هستند و برقراری رومینگ همراه اول و ایرانسل در 506 روستای استان از جمله خدماتی است که برای حل مشکلات ارتباطی روستاهای خراسان جنوبی توسط وزارت ارتباطات انجام گرفته و در این جلسه مطرح شد.

با هدف سهولت دسترسی مشترکان تلفن خانگی کوه نور به سرویس‌های ارتباطی، رومینگ همراه اول و ایرانسل در این شبکه برقرار شده و ازاین پس روستائیان می‌توانند با سیم کارت‌های اپراتورهای اول و دوم کشور از سرویس همراه در این روستاها بهره مند شوند.

بررسی طرح راه‌اندازی چرخه سیلیکون در خراسان جنوبی با هدف کارآفرینی و استفاده از استعداد بالقوه و کم نظیر استان، از دیگر موارد مطرح شده توسط استاندار در این جلسه بود، که مورد استقبال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت و مصوب شد جزئیات این طرح بررسی و برای تامین مالی از محل صندوق توسعه ملی به عنوان طرح استراتژیک توسعه ‌استان مراحل لازم را پشت سر بگذارد.

استاندار خراسان جنوبی‌ توسعه پوشش همراه جاده‌ای در 3 محور اصلی دیهوک ـ نایبند با 28کیلومتر مسیر فاقد پوشش، محور طبس ـ اصفهان با 15کیلومتر مسیر فاقد پوشش و محور چاهداشی ـ ده‌سلم با 21کیلومتر مسیر فاقد پوشش، را خواستار شد که موضوع با قول مساعد آذری جهرمی در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت و مصوب شد توسعه شبکه تلفن همراه در مسیرهای فوق با همکاری استانداری تا یک ماه آینده اجرا شود.

معتمدیان بیان کرد: با برقراری پوشش همراه در این مسیرها، سطح تحت پوشش تلفن همراه در جاده های اصلی استان به بالای 96 درصد می رسد.

وی نیز حمایت از شرکت های فناوری اطلاعات و ایجاد شرایط مناسب جهت فروش محصولاتشان در بازار افغانستان را نمونه بارز رونق تولید دانست و با اشاره به امتیاز ویژه شرکت های این استان جهت استفاده از این بازار به علت مرز مشترک با کشور افغانستان، جهت همکاری در برپایی این نمایشگاه و حضور شرکت های خراسان جنوبی در آن اعلام آمادگی کرد.

آذری جهرمی با اشاره به برپایی نمایشگاه محصولات فاوای شرکت های ایرانی در افغانستان طی چند ماه آینده، این موضوع را فرصت مناسبی برای شرکت های حوزه فناوری اطلاعات به خصوص شرکت های مستقر در استان خراسان جنوبی دانست.

در این جلسه مصوب شد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت بررسی مسائل و افتتاح طرح های ارتباطی و فناوری اطلاعات استان بعد از ماه مبارک رمضان به خراسان جنوبی سفر کند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه