کد مطلب: 

223739
راهکارهای قانونی برای حذف پیامک‌های مزاحم در دستور کار؛
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اعلام تصمیم نهایی برای حذف پیامک مزاحم، از ایجاد راهکارهای قانونی برای راه اندازی کانال تبلیغ ارزان و تشدید شناسایی و برخورد با ارسال کنندگان و همچنین محدودیت در ارسال پیامک روزانه و گران کردن تعرفه پیامک و قیمت سیم‌کارت خبر داد.
گزارش وزیر ارتباطات به مردم پیرامون تصمیم نهایی برای حذف پیامک‌های مزاحم؛ ایجاد کانال تبلیغ ارزان/ تشدید شناسایی و برخورد با ارسال کنندگان

به گزارش سیتنا، مهندس آذری جهرمی توئیت کرد:

تصمیم نهایی برای حذف پیامک مزاحم: ۱. کانال تبلیغ ارزان؛ علت رواج پیامکهای مزاحم، عدم وجود راهکار موثر، ارزان و در دسترس، برای تبلیغ مشاغل است. در مصوبه ۲۷۰ کمیسیون تنظیم مقررات راهکاری برای تبلیغ قانونمند با رضایت مشتری و پرداخت هزینه به دریافت کننده دیده شده است.

این مصوبه بایستی توسط اپراتورها عملیاتی شود. همچنین در هفته آتی در جلسه‌ای با فعالین "بازاریابی دیجیتال" راهکارهای ایجاد کانالی موثر، ارزان و در دسترس برای مشاغل به جای پیامک بررسی و اجرایی خواهد شد.

۲. تشدید شناسایی و برخورد با ارسال کنندگان: ظرف پنج روز آینده سیستم کشف تخلفات سازمان تنظیم مقررات با تنظیمات سخت‌گیرانه‌تری فعالیت خواهد کرد. برخورد با دفاتر خدماتی فروش سیم‌کارتهای غیرقانونی و لغو مجوز آنها در دستور کار قرار گرفت.

۳. محدودیت در ارسال پیامک روزانه: فعلا سقف مشخصی برای ارسال روزانه مشخص شد. دو پیشنهاد وجود دارد، اول اینکه بالاتر از سقف، ارسال نشود و یا اینکه با تعرفه بیشتری محاسبه شود، اتخاذ تصمیم در این خصوص قانونا با کمیسیون تنظیم مقررات است و تا یکشنبه هفنه بعد نهایی خواهد شد.

۴. گران کردن تعرفه پیامک و قیمت سیم‌کارت: با توجه به عدم اقبال عمومی مردم، از دستور کار خارج شد. تلاش خواهیم کرد با اجرایی نمودن این تصمیمها، بر معضل پیامکهای مزاحم فائق آییم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه