کد مطلب: 

223723
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت‌وگو با سیتنا:
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: به دنبال آن هستیم که با همکاری پست بانک و صندوق نوآوری شکوفایی و بخشی از شرکت‌های بخش خصوصی، یک صندوق مستقل با سرمایه‌ای 100 میلیارد تومانی راه اندازی کنیم تا بتوانیم از استارت‌آپ‌ها در این شیوه حمایت کنیم.
با همکاری پست بانک و صندوق نوآوری شکوفایی؛ برای حمایت از استارت‌آپ‌ها صندوقی مستقل با سرمایه‌ی 100 میلیارد تومانی راه‌اندازی می‌شود

دکتر امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا پیرامون عملکرد پست بانک و همکاری این بانک با استارت‌آپ‌ها، گفت: نباید رابطه‌ی یک بانک با استارت‌آپ تنها بر مبنای اعطای وام باشد، در دنیا هم بر این مبنا نیست و ما هم نمی‌خواهیم این مسیر را پیش رویم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار کرد: راه حل این امر این است که از طریق صندوق‌های جسورانه (VC) این کار را انجام دهیم و برنامه‌ای که در پیش داریم هم این است که از همکاری پست بانک و صندوق نوآوری شکوفایی و بخشی از شرکت‌های بخش خصوصی، یک صندوق مستقل با سرمایه‌ای 100 میلیارد تومانی راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم طی سه الی چهار ماه آینده این اقدام را عملی کنیم و این صندوق راه اندازی شود. آن زمان است که ارتباط ما با استارت‌آپ‌ها از این مسیر میسر می‌شود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، افزود: راه حل بعدی این است که از محل وام وجوه اداره شده به شرکت‌های VC که فعلا در کشور وجود دارند وام ارزان قیمتی دهیم، به شرطی که آن‌ها، VC کنند نه اینکه به شرکت‌ها وام دهند.

ناظمی خاطرنشان کرد: آیین نامه‌های مزتبط با این بخش تقریبا آماده شده است و برای وزیر محترم ارتباطات به زودی ارسال می‌شود.

وی، خاطرنشان کرد: پست بانک با تعاملاتی که انجام می‌دهد، می‌تواند برای استارت‌آپ‌ها تاثیرگذار باشد و به آن‌ها کمک کند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه