کد مطلب: 

223436
بازخوانی نقد مدیر یک پیام رسان داخلی به راه‌اندازی هات‌گرام و تلگرام طلایی در داخل کشور؛
مدیرعامل پیام رسان گپ، گفت: مسوولان شفاف بگویند که چرا تلگرام را فیلتر کردند و چرا مردم را به پوسته های مدیریت شده‌ی ایرانی تلگرام کوچ دادند؟
شفاف بگویند که چرا همزمان با فیلترینگ تلگرام، مردم را به پوسته های مدیریت شده‌ی این پیام‌رسان کوچ دادند؟

دکتر "مهدی انجیدنی" مدیرعامل پیام رسان گپ طی گفت‌وگوی ویدئویی با سیتنا (لینک) پیرامون وضعیت پیام رسان های داخلی در مواجهه با تلگرام، گفت: دقیقا همزمان با فیلترینگ تلگرام، مهاجرت کاربران به پوسته های مدیریت شده‌ی تلگرام که در ایران تولید و نگهداری می شوند، آغاز شد. این اتفاق در رسانه ها به عنوان حمایت از پیام رسان های داخلی مطرح شد که بحثی ناعادلانه بود.

وی ادامه داد: بسیاری از پیام رسان های داخلی قبل از فیلترینگ تلگرام فعالیت می کردند و اتفاقا مسیر رشد و فعالیت بهتری داشتند، چون بازار ما به تناسب خدماتی که ارائه می دهیم متفاوت از بازار تلگرام است.

مدیرعامل پیام رسان گپ، خاطرنشان کرد: ما پیام رسان گپ را موازی تلگرام می دانیم و نه گزینه ای برای چایگزینی تلگرام. فیلترینگ تلگرام مسیر رشد ما را سخت کرد. مسوولان شفاف بگویند که چرا تلگرام را فیلتر کردند و چرا مردم را به پوسته های مدیریت شده‌ی ایرانی تلگرام کوچ دادند؟

وی ادامه داد: ما نه خواستار فیلترینگ تلگرام بوده و نه الان از این شرایط حمایت می کنیم. همانطور که وزیر ارتباطات هم تاکید کردند که امنیت این پوسته ها تایید نمی شود. اگر می خواهد این شرایط ادامه پیدا کند حداقل تلگرام را رفع فیلتر کنید که مشکل امنیتی برای کاربران پیش نیاید.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه