کد مطلب: 

222573
وزیر ارتباطات در پیامی به مناسبت سالروز تاسیس پست بانک ایران:
همزمان با سالروز تاسیس پست بانک ایران، مهندس آذری جهرمی، در پیامی تاکید کرد: در سفرهای استانی طی یک سال اخیر شاهد رضایت هموطنان شریف در روستاها از خدمات پست بانک ایران به ویژه از خودپردازهای نصب شده و ترویج فرهنگ بانکداری الکترونیک و کاهش مشکلات روستاییان در حوزه بانکی بودم.
در سفرهای استانی طی یک سال اخیر شاهد رضایت روستائیان شریف از خدمات پست بانک بوده ام/ پست بانک به عنوان بانک تخصصی بخش فناوری اطلاعات باید برای ورود قوی به تحولات دیجیتالی آماده شود

به گزارش سیتنا، در متن پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمده است:

پست بانک ایران از ثمرات و افتخارات ارزشمند انقلاب اسلامی ایران برای گسترش خدمات متنوع بانکی در سطح کشور بلاخص در روستاها و مناطق محروم و غیربرخوردار و کمک به توسعه عدالت اجتماعی و اشتغال زایی در حوزه های مختلف از جمله فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی است.

بارزترین ویژگی این بانک طی دو دهه اخیر گسترش و فراگیری دسترسی عمومی به آن در سطح کشور با ایجاد بیش از 7 هزار باجه بانکی و رویکرد کارآفرینی و کمک به اشتغال زایی در مناطق محروم و روستایی و غیر برخوردار بوده است. البته در سال های اخیر ماموریت جدید پست بانک ایران به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، عملا فرصت مغتنمی را برای این بانک فراهم نموده تا با ورود به کسب و کارهای این حوزه ها و کمک به فعالانIT، ICT و دانش بنیان ها به عنوان هسته های اصلی مشاغل روز دنیا و پرظرفیت ترین بخش سرمایه گذاری بتواند با تامین نیازهای مالی آنها در تحقق برنامه های دولت در ایجاد اشتغال نقش موثری ایفا نماید.

در سفرهای استانی طی یک سال اخیر شاهد رضایت هموطنان شریف در روستاها از خدمات پست بانک ایران به ویژه از خودپردازهای نصب شده و ترویج فرهنگ بانکداری الکترونیک و کاهش مشکلات روستاییان در حوزه بانکی بودم.

لازم است این بانک تلاش کند تا با ایجاد ظرفیت‌های جدید و توسعه کمی و کیفی خدمات بانکی، حضور پررنگ ‌تری در این نقاط داشته باشد.

اقتصاد دیجیتال آینده اقتصادی جهانی است و شبکه اقتصادی و بانکی ما نیز نباید از این تحول عقب بماند. پست بانک به عنوان بانک تخصصی بخش فناوری اطلاعات بایستی خود را برای ورود قوی به تحولات دیجیتالی در کشور آماده کند تا بتوانیم در انجام فعالیت‌های جدید این حوزه پیشگام شده و به عنوان بزرگترین مأمن حمایتی برای جذب فین‌تک‌ها، استارت آپ ها و سایر فعالان حوزه های دیجیتالی و فناوری های نوین باشد. ورود به تامین مالی طرح ها و پروژه های دانش بنیان ، استارت آپ ها رسالت جدید این بانک را پررنگ تر کرده و قطعا حمایت مالی از فعالان حوزه های دیجیتالی در اولویت برنامه های آن است و مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تلاش می کند بسترهای لازم را برای تحقق این هدف فراهم سازد.

لازم است این بانک علی رغم مشکلات و مسائل موجود، مسیر درست و صحیح خود را برگزیده و جایگاه خود را در نظام بانکی و اقتصادی کشور ارتقاء دهد.

اول دی ماه؛ بیست و دومین سالگرد تاسیس پست بانک ایران را به همه همکاران خدوم و زحمتکش و همچنین سهامداران و مشتریان آن تبریک عرض نموده و از خداوند متعال توفیق و سربلندی خانواده بزرگ این بانک را آرزو می نمایم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه