کد مطلب: 

219820
آذری جهرمی ضمن تاکید بر نتایج مذاکرات با طرف عراقی برای تسهیل ارتباطات اربعین:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید کرد: مذاکرات سیاسی گسترده‌ای در سال جاری با هیات اتصالات و وزارت ارتباطات عراق به منظور تسهیل ارتباطات اربعین داشتیم. با توافق صورت گرفته، قیمت ارتباطات بین ایران و عراق و بالعکس کاهش یافته است.
کاهش تعرفه‌ی ارتباطات بین ایران و عراق/ برقراری وای‌فای رایگان در 10 نقطه از مسیر نجف به کربلا/ ارتقاء دوبرابری ظرفیت ارتباطاتی دو کشور/ افزایش تعرفه‌ی رومینگ، بویژه رومینگ دیتا/ لزوم استفاده از سیم‌کارت‌های عراقی/ تماس از ایران به عراق مقرون به صرفه‌تر

به گزارش سیتنا، مهندس آذری جهرمی در اینستاگرامش نوشت:

مذاکرات سیاسی گسترده‌ای در سال جاری با هیات اتصالات و وزارت ارتباطات عراق به منظور تسهیل ارتباطات اربعین داشتیم. با توافق صورت گرفته، قیمت ارتباطات بین ایران و عراق و بالعکس کاهش یافته است.

بر این اساس:
۱.نرخ مکالمات صادره ایران به عراق از دقیقه‌ای ۳۰۰۰ تومان به دقیقه‌ای ۹۰۰ تومان برای ایام اربعین حسینی کاهش یافت.
۲. در ده نقطه از مسیر نجف به کربلا، با همکاری شرکت‌های اینترنتی عراق وای‌فای رایگان برای زوار فراهم است. صحن حضرت زهرا سلام الله علیها نیز در دو روز آینده به وای‌فای مجهز خواهد شد.
۳.ظرفیت ارتباطاتی دو کشور به دو برابر گذشته ارتقا یافت.

اما چند نکته:
۱.با افزایش نرخ ارز، استفاده از خدمات رومینگ و بویژه رومینگ دیتا بسیار گران خواهد بود. توصیه میکنم برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، زوار عزیز حتما از سیم‌کارتهای عراقی استفاده کنند.
۲.تماس از ایران به عراق مقرون به صرفه‌تر است.
۳.در ساعات پیک که از ساعات غروب آغاز و تا یک بامداد ادامه می‌یابد از تماسهای غیرضرور بپرهیزید.
۴.علیرغم همه تمهیدات اپراتورهای عراقی، در مسیر نجف به کربلا در ایام منتهی به اربعین، با شلوغی مسیرهای ارتباطی مواجه خواهیم بود.
سایر موارد ضروری از طریق روابط عمومی وزارت ارتباطات اطلاع‌رسانی خواهد شد.
برای همه زوار اباعبدالله علیه‌السلام سفری معنوی و سلامتی آرزو دارم

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت