کد مطلب: 

219598
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پست بانک باید شعبه‌ای تخصصی برای حوزه ICT ایجاد کند گفت: پست بانک با ایجاد اعتماد در حوزه فناوری اطلاعات باید سرمایه در گردش شرکت های فعال این حوزه را جذب کند.
آذری جهرمی: مدیران پست بانک برای اصلاح وضعیت موجود، عزم خود را بکار گیرند

به گزارش سیتنا، آذری جهرمی در جمع مدیران پست بانک ایران با تاکید بر اینکه خدمات «بانک» در سراسر کشور در دسترس مردم است، گفت: حضور پست بانک در 6 هزار باجه بانکی در کشور هزینه زیادی بر «بانک» تحمیل و سوددهی آن را پایین می آورد.

آذری جهرمی با تاکید بر مدیریت هزینه ها در  پست بانک اظهار کرد: مدیران «بانک» باید راه های خلاقانه ای برای بیشتر کردن سود دهی بانکی ارائه دهند و مهمترین نکته، مدیریت هزینه ها در بانک است تا هزینه های جاری حضور پست بانک (در مناطق کمتربرخوردار) را پوشش دهد.

وی افزود: یکی از ارکان نهاد توسعه ای و نهاد مهارتی وجود بانک توسعه ای در آن حوزه است که پست بانک باید این نقش را در حوزه ICT ایفا کند.

وزیر ارتباطات با انتقاد از عدم پیگیری تغییر اساسنامه پست بانک ایران، گفت: مدیران بانک باید برای تغییر اساسنامه پیگیری بیشتری داشته باشند تا اشکالات مرتبط با دریافت مجوز PSP (درگاه پرداخت) برطرف شود.

وی آموزش نیروی انسانی، تغییر فرآیندها و کارکردهای پست بانک را برای تبدیل بانک به نهاد تخصصی حوزه ICT   را ضروری دانست و اظهار کرد: پست بانک برای رسوب منابع، باید از سرمایه های بخشی حوزه ارتباطات استفاده کند و سرمایه در گردش شرکت های حوزه ICT  در پست بانک باشد.

بالاترین مقام حوزه ارتباطات کشور تغییر اساسنامه، افزایش سرمایه و مدیریت هزینه را از مهمترین برنامه های این بانک اعلام کرد و گفت: اگر بخواهیم موفق شویم پست بانک باید جلوتر از برنامه های «وزارت» حرکت کند و این تغییر نیاز به عزم جدی مدیران پست بانک برای اصلاح امور دارد.

آذری جهرمی با تشویق مدیران پست بانک برای جذب منابع مالی سایر بخش ها گفت:اگر مسایل مربوط به مدیریت هزینه ها، تکمیل سیستم« core بانکی» و مشکلات آموزش پرسنل حل شود، پست بانک می تواند در حوزه بانکداری بهترین باشد.

وزیر ارتباطات با تاکید بر نصب و راه اندازی 1700 خودپرداز پست بانک در مناطق کمتر برخوردار کشور گفت: باید گزارش آماری با جزییات میزان تراکنش در روستاهای با تعداد خانوار 2 هزار و 5 هزار و حتی گزارشی از تراکنش خودپردازها در روستاها با فاصله های متفاوت از شهر ها به وزارتخانه ارائه شود تا بتوانیم تصمیمات جدیدی برای نصب خودپرداز یا دستگاه Cashless و Pos بانکی (دستگاههای بدون دریافت وجه نقد) در روستاها گرفته شود.

وی با توصیه برای توجه بیشتر به خدمات الکترونیک در پست بانک تصریح کرد: باید با سیاست گذاری درست وقتی تسهیلات به شرکت های حوزه ICT پرداخت می کنید منابع آن شرکت در پست بانک رسوب کند نه در بانک های دیگر.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه