کد مطلب: 

217752
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه ولایت ایرانشهر با انتقاد از زندگی تجمل گرایانه برخی از مدیران استانی:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتقاد از زندگی تجمل گرایانه برخی از مدیران استانی گفت: در شرایطی که دشمنان با حمله اقتصادی به مردم هجوم آورده اند شنیده ام برخی از مدیران استانی علاوه بر خود برای خانواده شان نیز ماشین و امکانات دولتی استفاده می کنند.
نخستین تعهد من اجرای برنامه ایست که در نظام اسلامی تصویب شده است/ جلب اعتماد مردم با حرف امکان‌پذیر نیست بلکه با عمل به دست می‌آید/

به گزارش سیتنا، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در نخستین روز از سفرش‌ به استان سیستان و بلوچستان بعد از چابهار راهی ایرانشهر شد و در دانشگاه ولایت این شهرستان و در جمع شورای اداری و معتمدان این شهر، با انتقاد از زندگی تجمل گرایانه برخی از مدیران استانی گفت: در شرایطی که دشمنان با حمله اقتصادی به مردم هجوم آورده اند شنیده ام برخی از مدیران استانی علاوه بر خود برای خانواده شان نیز ماشین و امکانات دولتی استفاده می کنند.

وی با انتقاد از این شیوه سوال کرد: مگر مدیر به جز اینکه مسوولیت سنگین تری بر عهده دارد با مردم عادی چه فرقی می کند؟

آذری جهرمی با اشاره به این نکته که انجام برخی از کارهای روزمره خانوادگی مانعی در ماموریت های محول ایجاد نمی کند، گفت: بنده به نانوایی می روم و نان خانه را خودم تهیه می کنم و بچه هایم را در صورتی که از سرویس جا بمانند خودم به مدرسه می رسانم و بسیاری از امور منزلم را انجام می دهم بدون اینکه خللی به کار و ماموریت هایم وارد شود. من وزیر اینگونه‌ام، چطور یک مدیر استانی برای خانواده‌اش از امکانات اداری استفاده می کند؟

وی، تاکید کرد: اگر مدیری خودش برای ظاهر سازی ماشین سطح پایین سوار شود و خانواده اش خودروی لوکس استفاده کنند، این دردآورتر است و مردم این موارد را می بینند و متوجه امور هستند.

وزیر جوان کابینه دولت دوازدهم اظهار کرد: نخستین تعهد من اجرای برنامه ای است که در نظام اسلامی تصویب شده است و مطابق آن تا پایان امسال تعداد روستاهای دارای ارتباطات کامل و‌ مناسب در این استان را از پنج درصد به ۲۵ درصد می رسانیم.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۵۰۰ روستای استان تحت پوشش تلفن ثابت و اینترنت روستایی قرار می گیرند، افزود: همچنین در  ۶۰۰ روستا خدمات همراه اول به نسل های بالاتر ارتقا پیدا می کند و ۵۰۰ کیلومتر فیبرنوری جدید نیز به شبکه فیبر نوری اضافه می شود.

آذری جهرمی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن با کشورمان تصریح کرد: البته فشارهای اخیر بی سابقه نیست و قبلا نیز گاه با شدت بیشتری وجود داشته است و در هر مورد بی نتیجه ماند.

وی با تاکید بر اینکه جلب اعتماد مردم با حرف امکان‌پذیر نیست بلکه با عمل به دست می آید، افزود: شاید مدیری بتواند ظاهرسازی کند و با یک خودروی معمولی رفت و آمد کند اما مردم ماشین لوکسی که خانواده و فرزندان او را جابجا می کنند می بینند و این تناقض و دوگانگی را درک می کنند.

آذری جهرمی با اشاره به مشکلات فرهنگی استان که گاهی باعث صدمه زدن به تجهیزات ارتباطی و فیبر نوری می شود، گفت: از همه علمای شیعه و اهل سنت و بزرگان و معتمدان سیستان و بلوچستان می خواهم در این زمینه فرهنگسازی کنند.

بر اساس این گزارش؛ آذری جهرمی و هیئت همراه که صبح دوشنبه برای افتتاح تعدادی از طرح های ارتباطی و مخابراتی به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده اند از شهرها و شهرستان های چابهار، ایرانشهر، سراوان و سیب و سوران دیدن و وضعیت ارتباطی مناطق روستایی و جاده های استان را بررسی خواهند کرد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت