کد مطلب: 

216416
سندیکای صنعت مخابرات در نامه‌ای خطاب به وزیر ارتباطات:
سندیکای صنعت مخابرات ایران، در نامه‌ای خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درخواست کرد که دستورات لازم برای تنظیم دادخواست تجدیدنظر در مورد رای دیوان عدالت اداری در ابطال مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات برای دریافت آبونمان تلفن ثابت صادر گردد.
عدم تناسب درآمد با هزینه‌ها موجب کندی فراوان در نوسازی و توسعه شبکه مخابرات شده است/ عمده هزینه شرکت مخابرات مرتبط با هزینه پرسنلی است/ برای تجدید نظر در رای دیوان عدالت پیرامون ابطال آبونمان تلفن ثابت دستور فرمایید

به گزارش سیتنا، در نامه سندیکای صنعت مخابرات به امضای مهندس فرامرز رستگار دبیر و عضو هیات مدیره سندیکا به مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمده است:

جناب آقای مهندس جهرمی
وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات

با سلام و احترام؛
شرکت های عضو این سندیکا که از اصلی ترین شرکت های زنجیره تأمین شرکت مخابرات ایران هستند از برنامه توسعه، فن آوری های لازم، میزان سرمایه گذاری و همچنین درآمدهای شرکت مذکور اطلاع کامل دارند.

عدم تناسب درآمد با هزینه ها موجب کندی فراوان در نوسازی و توسعه شبکه مخابرات کشور گردیده که اثرات نامطلوب آن در صورت عدم اقدام فوری، بزودی نمایان خواهد گردید.

عمده هزینه شرکت مخابرات ایران مربوط به هزینه پرسنلی است (تورم نیروی انسانی) ولی هیچگاه به مدیران شرکت مذکور پس از خصوصی سازی فرصت تعدیل نیروی انسانی داده نشده و حتی حفظ نیروهای پیمانی نیز به آن شرکت تکلیف می‌شود.

بخش بزرگ دیگری از هزینه ها هم مربوط به نگهداری است و دلیل آن فرسوده بودن تجهیزات شبکه است که نیاز به نوسازی و یا تعویض و ارتقاء دارد.

تقویت شرکت مخابرات ایران به عنوان تأمین کننده زیرساخت های ارتباطی شهری و درون استانی، ضمن تأثیر گذاری فراوان بر سرویس دهی سایر اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات، زمینه رونق کسب و کار در تولید و خدمات فنی حوزه ICT را هم فراهم خواهد نمود.

این سندیکا همواره در مناسبت های مختلف خواستار اصلاح تعرفه های تلفن ثابت برای ایجاد رابطه منطقی بین سرمایه گذاری (CAPEX) و بهره برداری (OPEX) با درآمدها (ARPU) را داشته است و امید دارد با درایت و دور اندیشی جنابعالی هرچه زودتر این مانع توسعه از میان برداشته شود.

در رابطه با رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع ابطال مصوبه شماره 3 جلسه 184 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به دلیل نیاز به مجوز قانونی برای اخذ آبونمان مصوبه مذکور نیز همانگونه که مستحضرید اجرای این رأی ضربه مالی شدیدی را به شرکت مخابرات ایران وارد خواهد نمود.

لذا استدعا داریم دستورات مؤکد برای تنظیم دادخواست تجدید نظر و رفع این مشکل صادر بفرمائید.   

فرامرز رستگار
دبیر و عضو هیئت مدیره سندیکا

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه