کد مطلب: 

215809
بیل گیتس، میلیاردر آمریکایی و لئونارد لادر رئیس بازنشسته شرکت محصولات آرایشی «استی لادر» اعلام کردند که در طول سه سال آینده ۳۰ میلیون دلار اهداء خواهند کرد تا به توسعه آزمایش های جدید برای تشخیص زود هنگام بیماری آلزایمر تسریع بخشند.
کمک چند ده میلیون دلاری بیل گیتس برای تشخیص زودهنگام آلزایمر

برای «گیتس» یکی از بنیانگزاران شرکت کامپیوتری «مایکروسافت» شروع برنامه «تسریع کننده تشخیص بیماری» به دنبال یک اعلامیه از او در ماه نوامبر سال گذشته بود که از سرمایه گزاری او به مبلغ ۵۰ میلیون دلار در «صندوق کشف دمانس» خبر می داد، یک صندوق سرمایه گزاری که هدف از آن همکاری با دولت برای کشف معالجه برای این بیماری زوال عقل است.

به گفته گیتس، بخشی از انگیزه او در این تلاش، داشتن نفر از اعضای خانواده اش است که از بیماری آلزایمر رنج می برند.

یکی از رایج ترین فرم های دمانس، بیماری آلزایمر است که نزدیک به ۵۰ میلیون نفر در جهان از آن رنج می برند و بنابه گزارش «اتحادیه بین المللی بیماری آلزایمر» انتظار می رود که این رقم تا سال ۲۰۵۰ به بیش از ۱۳۱ میلیون نفر برسد.

پولی که از طرف گیتس و لادر اهداء می شود، در واقع آغازگر نو آوری ها و پژوهش های لازم خواهد بود، و در اختیار دانشمندان و پزشکان سراسر جهان که در فضای آموزشی، سازمان های نیکوکارنه، و شرکت های بیوتکنولوژی کار می کنند قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه