کد مطلب: 

209690
با پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، کارگروهی مشترک میان دو وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل می‌شود.
کارگروه مشترک جهت تهیه‌ی سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شد

به گزارش سیتنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه‌ی صبحانه‌ی کاری با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به اینکه در دنیا کسب و کارهای نوپا در حوزه بهداشت و سلامت موفقیت های زیادی را کسب کرده اند، گفت: در کشور کسب و‌کارهای نوپا در این حوزه نیاز به مجوزهای زیادی دارند که کار را به تاخیر می‌اندازد.

جهرمی با معرفی اپلیکیشنی که با اخذ نسخه از کاربر، داروها را تحویل می دهد، افزود: در آمریکا وقتی مطالعه می کنید، متوجه می شوید که بهترین و موفق ترین کسب و کارهای نوپا در این حوزه فعال هستند.

وی با اشاره به وجود مجوزهای مختلف فعالیت کسب و‌کارهای نوپا در حوزه دستگاه های دولتی، اظهار کرد: با اینکه تعدد مجوزها، فعالیت کسب و کارهای نوپا را با اختلال روبرو می کند، اما به عقیده‌ی من این مجوزها اجازه فعالیت به کسب و کارها را می‌دهد. 

جهرمی ادامه داد: کارگروهی مشترک میان وزارت ارتباطات و وزارت بهداشت برای استخراج سند تحول دیجیتال در حوزه سلامت تشکیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه واقعیت این است که با ظهور کسب و کارهای نوپا، بسیاری از شغل‌ها از بین می رود، گفت: بنا به آمار مکنزی تا سال 2025، در مجموع 800 هزار شغل در انگلیس از بین می رود در حالیکه 3.5 میلیون شغل جدید جایگزین آنها می‌شود.

آذری جهرمی، مشخص کردن شاخص‌ها را برای آزادسازی امور و سپردن به کسب و کارهای نوپا مناسب دانست و تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که استقامت در برابر تحولات و کسب و کارهای نوپا در نهایت مساوی است با عقب ماندگی که بیکاری و عدم توسعه را به همراه دارد.

در این جلسه همچنین مباحثی چون تکمیل اتصال همه مراکز بهداشت روستایی به شبکه و همچنین اتصال سامانه های درمانی به بانک اطلاعاتی سایر دستگاه ها همچون سازمان ثبت احوال مطرح شد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پایان خرداد ماه سال آینده را زمان تعیین تکلیف نهایی آنها اعلام کرد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه