کد مطلب: 

209484
دونالد ترامپ در توییتر از توافق های اولیه برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی استقبال کرده، ولی گفته تا حصول نتیجه، تحریم های کره شمالی برقرار خواهند بود.
توئیت ترامپ پیرامون موافقت کره شمالی با خلع سلاح هسته ای

به گزارش سرویس وبگردی سیتنا، دونالد ترامپ در توییتر نوشت: "کیم جونگ اون در گفت و گو با نمایندگان کره جنوبی از خلع سلاح هسته ای صحبت کرده، نه فقط از تعلیق. همچنین در طول این مدت، کره شمالی آزمایش موشکی نخواهد داشت. پیشرفت زیادی صورت گرفته و تا زمان حصول توافق تحریم ها سرجای خود باقی می مانند. در حال برنامه ریزی برای دیدار هستیم".

قابل ذکر است؛ در پی انتقال پیام کیم درباره آمادگی کره شمالی برای توقف آزمایش های هسته ای و موشکی و مذاکره درباره خلع سلاح هسته ای، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید از آمادگی ترامپ برای دیدار با کیم در مکان و زمانی که هنوز مشخص نشده، خبر داد.

ساعتی قبل، چانگ ای یون، مشاور امنیت ملی کره جنوبی، در سخنانی در کاخ سفید اعلام کرد ترامپ پذیرفته که تا ماه مه (دو ماه دیگر) با رهبر کره شمالی دیدار می کند، تا درباره خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره گفت و گو کند.

چانگ ای یون، برای انتقال پیام و دعوت رهبر کره شمالی به واشنگتن سفر کرده است. او در پیونگ یانگ با رهبر کره شمالی دیدار کرده بود.

چانگ که پنجشنبه شب در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می کرد، از موافقت ترامپ برای دیدار با کیم جونگ اون خبر داد.

به گفته چانگ، کیم جونگ اون همچنین پذیرفته که مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی که برای ماه آینده برنامه ریزی شده، تهدیدی برای کره شمالی نیست.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه