کد مطلب: 

204690
رییس کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور، از بسیج امکانات و تجهیزات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع مشکلات ارتباطی مناطق زلزله زده خبر داد.
بسیج امکانات وزارت ارتباطات برای رفع مشکلات ارتباطی مناطق زلزله زده

به گزارش سیتنا، دکتر محمد صادق بیک پور مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور در گفتگو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تکلیف قانونی این کارگروه برای مواقع بحرانی، گفت:  بر همین اساس و بادستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از دقایق ابتدایی وقوع زلزله اقدامات اولیه انجام شد و تیم های پشتیبانی و فنی به منطقه اعزام شدند.

وی به برگزاری جلسه ستاد بحران و پشتیبانی زلزله غرب کشور در وزارت ارتباطات اشاره کرد و افزود: در این جلسه نمایندگان اپراتورهای همراه اول ، ایرانسل و رایتل به همراه نمایندگان شرکت مخابرات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت حضور داشتند که وضعیت استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان در این جلسه بررسی شد.

بیک پور با بیان اینکه وضعیت ارتباطی استان های ایلام و کردستان طبق گزارشات دریافتی مناسب بود، تاکید کرد: با توجه به نزدیکی استان کرمانشاه به کانون زلزله بیشتر مشکلات مربوط به این استان بود که با حضور اپراتورها وضعیت ارتباطی شهرهای این استان مورد بررسی قرار گرفت .

وی با اشاره به اینکه اولویت ما ایجاد ارتباطات پایداردر این مناطق است، اظهار داشت: ابنیه و سایت های مربوط به شبکه های ارتباطی آسیبی ندیده است و هم اکنون نیز از لحاظ ساختار شبکه ما هیچ مشکلی در مناطق زلزله زده نداریم.

رییس کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشوراز ایجاد دو مشکل قطعی برق و حجم بالای ترافیک در ساعات اولیه زلزله خبر داد و گفت: حجم بالای ترافیک مکالمات در ساعت های اولیه وقوع زلزله باعث ایجاد اختلال هایی در شبکه شده بود که صبح امروز این مشکل نیز مرتفع شده است.

وی تصریح کرد : مشکل قطعی برق نیز با ارسال ژنراتورهایی از استان های همجوار و تهران تا حدود بسیاری مرتفع شده و تعدادی از سایت ها با اتصال موقت برق وارد مدار شدند و با رفع مشکل قطعی برق، سایت های شبکه تلفن همراه مناطق زلزله زده نیز وارد مدار می شود البته آمارهای ارسالی، بهبود وضعیت را درسایت ها نشان می دهد.

بیک پور افزود : تمام تجهیزات پرتابلی که برای ایام اربعین در منطقه ایلام مستقر بود، با توجه به اتمام سفر زوار اربعین، از امروز به مناطق زلزله زده اعزام شده است تا پشتیبانی کاملی از شبکه ارتباطی در منطقه انجام شود و تیم های فنی به همراه تجهیزات دراستان های کردستان و ایلام به عنوان استان معین استان کرمانشاه ، در حال پشتیبانی هستند.

وی از ایجاد یک ارتباط پایدار برای مدیریت بحران در منطقه خبر داد و گفت: برای این منظور بالنی که در مرز مهران برای ارایه سرویس های ارتباطی مستقر شده بود به منطقه اعزام شده است و به زودی به وسیله این بالن یک ارتباط پایدار برای مدیریت بحران در منطقه ایجاد می شود.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از وقوع این زلزله تمام امکانات و تجهیزات خود را برای رفع مشکلات احتمالی بسیج کرده و اقدامات خود را از همان دقایق ابتدایی این بحران آغاز کرده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

قیمت سیم کارت رایتل

نام محصولپیش شمارهقیمت (ریال)
سیم کارت دائمی0920600,000
سیم کارت اعتباری092145,000
سیم کارت دیتا092145,000