کد مطلب: 

204653
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور، تاکید کرد:
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور بر اهمیت ساماندهی نظام هویت در فضای مجازی تاکید و خاطرنشان کرد: باید تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در فضای مجازی احراز هویت شوند.
ساماندهی نظام احراز هویت در فضای مجازی

به گزارش سیتنا، دکتر سید ابوالحسن فیروز آبادی - دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور - در بازدید از سازمان ثبت احوال کشور، افزود: یکی از مهمترین زیر ساخت های فضای مجازی کشور بحث هویت است و باید تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در فضای مجازی احراز هویت شوند.

وی با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی کشور به دنبال ساماندهی نظام احراز هویت در فضای مجازی است، افزود: تا زمانی که احراز هویت اشخاص در فضای مجازی ساماندهی نشود بسیاری از طرح‌ها و برنامه‌ها در این فضا ناقص خواهد ماند و این مهم اتفاق نمی‌افتد مگر با همکاری تمامی دستگاه ها و به خصوص سازمان ثبت احوال که به عنوان اصلی‌ترین مرکز باید در این زمینه فعالیت کند.

دکتر فیروزآبادی با بیان اینکه احراز هویت برای اجرای دولت الکترونیک نیز جزو الزامات محسوب می شود، تصریح کرد: در صورتی که تا سال 1397 این پروژه به سرانجام برسد هر ایرانی برای استفاده از خدمات اجتماعی در فضای مجازی باید هویت هوشمند داشته باشد و در غیر این صورت نمی‌توانند از خدمات بانکی، درمانی، مسافرتی و ... استفاده کند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور، گفت: بسیاری از کشورها برای ایجاد دولت ها و شهرهای هوشمند وزارتخانه تاسیس کردند و در ایران نیز اختصاص کارت هوشمند به شهروندان از پروژه های بزرگ ملی کشور است و در صورتی که مردم کارت هوشمند داشته باشند دولت می‌تواند طرح ها و خدمات مطلوب تری را ارائه دهد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

گزارش / گفتگو