کد مطلب: 

204570
رییس پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی اعلام کرد:
رییس پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران از استفاده همزمان 150 تا 200 نفر از اینترنت وای فای بالنی در مرز مهران خبر داد و گفت: کاربران از سرویس وای فای اینترنت بالنی رضایت دارند.
استفاده همزمان 150 تا 200 نفر از اینترنت وای فای بالنی در مرز مهران

به گزارش سیتنا، دکتر رحیم احسانی، رییس پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران در گفت‌وگو با سایت وزارت ارتباطات، درباره وضعیت سرویس دهی بالن اینترنتی در مرز مهران، گفت: بین 150 تا 200 نفر به صورت همزمان و روزانه هزار نفر از زوار اربعین حسینی از سرویس وای فای رایگان ارایه شده توسط این بالن استفاده می کنند.

وی تصریح کرد : ماموریتی که برای بالن اینترنتی در نظر گرفته شده بود تقریبا محقق شده است و برنامه داریم بعد این از این ایام نیز در موقعیت ها و مکان های دیگر بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

احسانی با اشاره به اینکه این بالن امکان استقرار در ارتفاع 500 متری را دارد ، اظهار داشت : اما به دلیل سرعت وزش باد و عدم کنترل آن، در ارتفاع 300 متری مستقر شده و به وضعیت پایداری در ارایه سرویس رسیده است.

وی تاکید کرد: این بالن با دارا بودن محموله مخابراتی، سیگنال خود را از دکل مخابراتی داخل شهر مهران دریافت می کند و با ظرفیت 100 مگابایت ارایه سرویس می کند.

رییس پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اینکه اینترنت ارایه شده توسط بالن از کیفیت مناسبی برخوردار است ، گفت: از طریق این سرویس ارتباطات تصویری، صوتی و دانلود تصاویر امکان پذیر است و با نظرسنجی انجام شده در چند روز گذشته، کاربران سرویس  اینترنت بالنی،  از ارایه این سرویس، اظهار رضایت کردند.

وی با عنوان اینکه این بالن شعاع 4 کیلومتری را تحت پوشش خود قرار می دهد، افزود : حدود 15 نفر از کارکنان پژوهشکده وظیفه پشتیبانی و ارایه سرویس را در کنار بالن اینترنتی برعهده دارند که 7 نفر از این تعداد متخصصان این حوزه هستند و  در منطقه حضور دارند.

احسانی به کاربرد دیگر این بالن در منطقه مرزی مهران نیز اشاره ای کرد و گفت : با هماهنگی با وزارت کشور از طریق این بالن در ارتفاع 200 متری از  منطقه تصویربرداری شده است که در صورت نیاز امکان استفاده از آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه این بالن از 10 آبان ماه در منطقه مرزی مهران در حال ارایه سرویس است، تاکید کرد: ارایه سرویس وای فای رایگان تا 22 آبان ماه در این منطقه از طریق این بالن ادامه  دارد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه