کد مطلب: 

204157
با مطرح شدن نام منصور غلامی به عنوان وزیر علوم بحث‌های داغی در شبکه‌های اجتماعی درباره این انتخاب مطرح شده است. برخی کاربران با هشتگ #دانشگاه_تنهاست مخالفت خود را با این انتخاب اعلام کرده‌اند.
نظرات متفاوت کاربران شبکه‌های اجتماعی پیرامون گزینه احتمالی وزارت علوم

به گزارش سرویس وبگردی سیتنا، اعتراض کاربران شبکه‌های اجتماعی از پنجشنبه شب ۲۷ مهر با هشتگ #دانشگاه_تنهاست نسبت به انتخاب منصور غلامی، رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان برای گزینه احتمالی وزارت علوم آغاز شد.

انتقاد نمایندگان به گزینه احتمالی وزارت علوم

اما پیش از کاربران شبکه‌های اجتماعی نمایندگان مجلس هم نسبت به انتخاب دیرهنگام وزیر علوم تذکر داده بودند. برای مثال علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس در گفت‌وگو با ایسنا گفته بود: «موضوع معرفی گزینه وزارت علوم بغرنج‌ است. نزدیک به دو ماه از تشکیل کابینه دوازدهم می‌گذرد اما هنوز سکاندار وزارتخانه‌ای که مهم‌ترین بخش از بدنه رای روحانی را شامل می‌شود، تعیین نشده است.»

مصداق کامل گفته‌های علی مطهری در توئیت برخی از کاربران شبکه‌ها اجتماعی هم دیده می شود.

گزینه احتمالی وزارت علوم در برابر اعتراض‌ها

اعتراض دانشجویان در شبکه‌های مجازی البته به گوش گزینه احتمالی وزارت علوم هم رسیده است. به گفته محمود صادقی، نماینده مردم تهران، به‌منظور آشنایی بیشتر با برنامه‌ها و دیدگاه‌های منصور غلامی و همچنین بیان برخی انتقادهایی که به عملکرد او در دانشگاه بوعلی‌سینای همدان به‌ویژه در دوره ۴ ساله دولت روحانی وارد شده است، جلسه‌ای برگزار شده است.

محمود صادقی به ایلنا گفته است: «در این جلسه مسائلی که در فضای مجازی عنوان شده و نیز برخی دیگر از مسائل و مشکلاتی که در این مدت، ازسوی دانشگاهیان به بنده و دیگر همکاران انتقال داده شده را با صراحت و بی‌پرده مطرح کردیم و گزینه احتمالی وزارت علوم نیز به تفصیل پاسخ دادند.»

نماینده مردم تهران گفته است: «باوجود اینکه منصور غلامی با ایده‌آل‌های ما فاصله بسیاری دارد و ایده‌آل ما گزینه‌هایی همچون دکتر فرجی‌دانا و دکتر توفیقی بودند اما در شرایط فعلی که معرفی حدود ۱۰ تا ۱۲ نفر از گزینه‌های احتمالی هر کدام به‌دلیلی بی‌نتیجه ماند، به نظر می‌رسد منصور غلامی که فردی باسابقه و مجرب است، گزینه‌ای قابل‌قبول باشد.»

منصور غلامی کیست؟

منصور غلامی در سال ۱۳۷۴ از دانشگاه آدلاید استرالیا در رشته علوم باغبانی دکترا گرفته و در سال‌های ۷۶ تا ۸۳ و ۹۳ تاکنون، رئیس دانشگاه بوعلی همدان بوده است. سوابق کاری او از عضویت در "جهاد سازندگی" همدان در سال ۵۹ تا معاونت و ریاست و مدیریت دوایر مختلف دانشگاه‌های لرستان، کردستان و همدان را در بر می‌گیرد.

منصور غلامی در مورد اولویت‌های کاری خود در مقام وزیر علوم در گفت‌وگو با تسنیم گفته است: «توسعه روابط علمی با کشورهای جهان، معرفی ظرفیت‌های علمی جمهوری اسلامی به سایر مجامع علمی جهان، اشتراک گذاردن دستاوردهای علمی کشور با سایر کشورها، توجه به رشته‌های جدید علمی و نوآوری‌های علوم‌، توجه ویژه به علوم انسانی و مباحث مربوط به ارتقاء جایگاه آن در کشور، توسعه پژوهش‌های علوم انسانی، استاندارسازی رشته‌های دانشگاهی و توجه به کارآفرینی برای فارغ‌التحصیلان و به روز کردن سرفصل‌های دروس آموزشی از اولویت‌های کاری من است.»

محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است که منصور غلامی گزینه ایده‌آل برای وزارت علوم نیست اما در نهایت باتوجه به شرایط و بن‌بستی که در این حوزه ایجاد شده است، حضورش می‌تواند راهگشا باشد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

گزارش / گفتگو