کد مطلب: 

203167
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار دبیرکل اپسکو ، برای همکاری در پروژه های مشترک این سازمان اعلام آمادگی کرد.
اعلام آمادگی وزارت ارتباطات برای همکاری در پروژه های مشترک اپسکو

به گزارش سیتنا، مهندس محمد جواد آذری جهرمی در دیدار با دکتر ژین جون لی دبیر کل سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه ( اپسکو) با اشاره به همکاری های دو جانبه ایران و اپسکو ، گفت : ایران از ابتدای تاسیس این نهاد بین المللی با عضویت در این سازمان حضور فعالی داشته و برنامه ما ادامه حضور فعالانه در اپسکو است.

وی با اشاره به فعالیت اپسکو در اشتراک گذاری اطلاعات و داده ، افزود : تلاش اپسکو برای اشتراک گذاری و تعلیم گروه های مختلف در کشورها  بسیار ارزشمند است و نقش مهمی درفعالیت های علمی و آموزشی کشور های عضو دارد.

مهندس آذری جهرمی با بیان اینکه ، فناوری اطلاعات بر مبنای اشتراک گذاری سرویس ها است، اظهار داشت: اینکه کشورهای منطقه بخصوص کشورهایی که از ایران تا چین ادامه دارد در یک تعهد بین المللی منابع خود را به اشتراک می گذارند ارزشمند است .

وزیر ارتباطات، تصریح کرد: این کار باعث صرفه جویی در هزینه ها و افزایش اطلاعات کشورها نسبت به اطراف خود می شود و ایران بر روی چنین ظرفیتی حساب ویژه ای باز می کند و آمادگی داریم که پروژه های خود را مبتنی بر این همکاری بین المللی توسعه دهیم.

وی افزود: ما آماده هستیم با پیوستن به پروژه APOSOS  (سامانه پایش اپتیکی فضا) امنیت فضایی کشور خود را افزایش دهیم و با این پروژه ماهواره ها و اجرام فضایی که با امواج فرکانسی قابل پایش نیستند را بتوانیم رصد کنیم.

آذری جهرمی تاکید کرد: با شرایط ویژه ای که کشورهای همسایه و منطقه ما دارند ، اشتراک گذاری اطلاعات و پوشش کامل نسبت به فضای بالای کشور برای ما اهمیت دارد البته در این پروژه تلسکوپی در ایران نصب شده است و اطلاعات را دریافت و ارسال کرده و همچنین ازاطلاعات کشورهای دیگر نیز استفاده می کنیم .

وی به پروژه DSSP (پلتفرم اشتراک داده ها) اشاره کرد و گفت: این پروژه یکی از برنامه های پیشرفته ای است که باعث ذخیره منابع مالی می شود و به بهبود زندگی مردم و به طور خاص در حوادثی مانند زمین لرزه و سیل کمک می کند و برای کشورهای عضو اپسکو که درسوانح طبیعی سهم بیشتری در دنیا دارند ، بسیار مهم است.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: ایران آمادگی دارد در این دو پروژه به صورت خاص همکاری کند و در سایه همکاری بین کشورهای دوست به یک شرایط مناسب تری در این حوزه برسیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه