کد مطلب: 

1974

آسوشیتدپرس خبر داد: پس از آنکه یک نوجوان چینی برای خرید یک گوشی آیفون ویک دستگاه آیپد یکی از کلیه‌های خود را فروخت مقامات این کشور اعلام کردند علیه پنج نفر در این کشور به اتهام فعالیت در زمینه خرید و فروش اعضای بدن اعلام جرم کرده‌اند.

 

به گزارش سیتنا، این پرونده به این نگرانی دامن زده است که برای مقابله با پیامدهای منفی مصرف گرایی در جامعه چین و بویژه در میان جوانان به اندازه کافی تلاش نشده است.

 

مقامات دادستانی شهر چنجو این پنج نفر را به سازماندهی عمل خارج کردن یک کلیه یک نوجوان هفده ساله دبیرستانی و آسیب رساندن عمدی به وی متهم کرده‌اند.

 

متهمان شامل یک پزشک جراح ، یک پیمانکار بیمارستان و دلالانی می شوند که در اینترنت به دنبال اهدا کنندگان اعضای بدن می گشتند و یک اتاق عمل را نیز برای عمل های جراحی اجاره کرده بودند.

 

واحد مرکزی خبر گزارش داد که گفته می شود یک و نیم میلیون نفر در چین به پیوند عضو نیاز دارند اما هر سال فقط ده هزار نفر اهدا کننده پیدا می شود که این مسئله به گسترش تجارت غیرقانونی عضو منجر شده است.

 

یکی از متهمان با دریافت 220 هزار یوان (35 هزار دلار) از یک متقاضی پیوند کلیه، 22 هزار یوان (3500 دلار ) به دانش آموز اهدا کننده کلیه پرداخت کرده بود و بقیه این پول را نیز با متهمان دیگر و چند نفر از کارکنان پزشکی درگیر عمل پیوند تقسیم کرده بود.

 

این دانش آموز هفده ساله چینی با دریافت این پول یک گوشی جدید آیفون و یک دستگاه آیپد برای خود خریده بود.

انتهای پیام

دسته بندی: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه