کد مطلب: 

195289
شرکت اپل امسال هم به عنوان شرکتی دوستدار و نگهدار محیط زیست از میان شرکت‌های تکنیکی بزرگ جهان انتخاب شد. بر اساس پژوهش سازمان "صلح سبز "، اپل در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر بهتر از رقبای خود عمل می‌کند.
شرکت اپل پیشگام در پایه‌گذاری اینترنت سبز

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا (citna.ir)، در یک گزارش تازه با عنوان "کلیک کردن سبز" (Clicking Green)، سازمان محیط زیستی "صلح سبز" (Greenpeace) شرکت اپل را برای سومین سال متوالی به خاطر تلاش‌های این شرکت برای کاهش ردپای محیط زیستی به عنوان شرکت تکنولوژیک نمونه انتخاب کرد.

بر اساس این گزارش از اپل به خاطر "نقش تقویت‌کننده این شرکت در زنجیره تامین فناوری اطلاعات و تشویق مراکز داده‌ها و شرکت‌های گرداننده خدمات کلاود (فناوری ابری) دیگر به دنباله‌روی از اپل در زمینه تامین انرژی از منابع تجدیدپذیر" تقدیر شده است.

سازمان "صلح سبز" اعلام کرد که سهم مصرف انرژی شرکت‌های فناوری اطلاعات در حال حاضر به تنها ۷ درصد نیاز جهانی محدود است. اما با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود میزان ترافیک اینترنتی در جهان تا پایان دهه فعلی سه برابر شود، یعنی سهم مصرف انرژی این شرکت‌ها افزایش یابد، اهمیت پایبندی به استفاده از انرژی‌های پایا از سوی این گروه در سال‌های آینده افزایش چشم‌گیری خواهد یافت.

بر اساس پژوهش "صلح سبز" شاخص انرژی پاک اپل (که بر پایه نسبت نیاز به برق و سهم برق مصرفی تامین‌شده از منابع تجدیدپذیر محاسبه می‌شود) این شرکت را با ۸۳ درصد در بالای لیست قرار می‌دهد. فیسبوک با "شاخص انرژی پاک" ۶۷ درصد و گوگل با ۵۶ درصد به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

سازمان "صلح سبز" همچنین از شرکت خدمات وب آمازون (AWS) به عنوان نمونه‌ای منفی در این زمینه نام می‌برد. این شرکت در زمینه فناوری کلاود (رایانش ابری) در سطح جهانی پرچم‌دار است و خدمات خود را در اختیار شرکت‌های بنامی چون نت‌فلیکس، پین‌ترست و اسپاتی‌فای قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش نت‌فلیکس بر خلاف بسیاری از شرکت‌های بزرگ ویدیو استریمینگ (ویدیو/رسانه جاری) هیچ‌گونه پایبندی به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر نشان نداده است. نت‌فلیکس تا کنون از در اختیار قرار دادن داده‌های مربوط به مصرف انرژی، میزان تولید گازهای گل‌خانه‌ای و سهم انواع انرژی مصرف‌شده از منابع تجدیدپذیر یا سنتی در این شرکت سر باز زده است.

انتهای پیام http://www.citna.ir

دسته بندی: 

برچسب: 

 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

قیمت سیم کارت رایتل

نام محصولپیش شمارهقیمت (ریال)
سیم کارت دائمی09201,200,000
سیم کارت اعتباری0921200,000
سیم کارت دیتا0921200,000