کد مطلب: 

195022
مدیر اطلاعات ملی آمریکا، ادعا کرد:
جیمز کلپر، مدیر اطلاعات ملی آمریکا در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت برعکس شک و تردید دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا، او به نسبت قبل مطمئن تر است که بگوید حمله های سایبری به کارزار دموکرات ها در انتخابات گذشته، توسط مقام های عالی روسیه تدارک شده بود.
دستور مقام های ارشد روسیه برای حمله سایبری به کارزار دموکرات ها

به گزارش سرویس بین الملل سیتنا، مقام های اطلاعاتی آمریکا در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور حضور یافتند تا نقش روسیه در هک و حمله سایبری به کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بررسی کنند.

در این جلسه، روسای این نهادها نظر دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب را درباره نقش روسیه در حمله سایبری به کارزار انتخاباتی را رد کردند. ترامپ پیشتر درباره نقش روسیه ابراز تردید کرده بود.

جیمز کلپر، مدیر اطلاعات ملی آمریکا در این جلسه به سناتورهای عضو این کمیته گفت ما تشخیص دادیم که تنها بالاترین مقام های ارشد روسیه می توانند برای سرقت اطلاعات از کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا دستور داده باشند.

کلپر گفت: کارزار های زیادی کنار هم رقابت داشتند، اما تنها یک بخش از آن هک شد. در کنار آن شاهد پروپاگاندا و خبرهای جعلی بودیم.

به نوشته سی ان ان، جان مک کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا در بخشی از این جلسه استماع گفت: تاکید بر نقش روسیه می تواند ضمن ادعای آقای ترامپ را رد کند که خواستار عبور از این موضوع شده است. این در حالی است که روسیه نقش مستقیم در هک ها داشته است.

مک کین افزود: هر آمریکایی باید نگران حمله روسیه به ملت ما باشد. در پس این حمله بی سابقه به دموکراسی ما، از حقایق در جلسه امروز کمیته گریزی نیست.

در طول جلسه استماع، جان مک کین از جیمز کلپر پرسید؛ آیا اقدام روسیه در حمله سایبری می تواند به منزله اعلام جنگ باشد که جیمز در پاسخ گفت این یک تصمیم خیلی سیاسی است که من فکر نمی کنم جامعه اطلاعاتی بتواند درباره آن نظر بدهد.

این جلسه در حالی برگزار می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا هنوز درباره نقش روسیه در حملات سایبری به انتخابات ابراز تردید می کند.

پیش از این ترامپ روز روز سه شنبه در توئیتی نوشته بود رسانه ها برای اینکه من را مخالف مقام های اطلاعاتی نشان بدهند، دروغ می گویند. در حالیکه من طرفدار شان هستم.

واکنش روسیه

دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین در واکنش به جلسه امروز کمیته نیروهای مسلح سنا گفت: ما از این اتهام زنی های همراه با بی مسئولیتی به کشورمان خسته شده ایم. اگر نیاز به یک دشمن هست، چرا یک کس دیگر انتخاب نمی شود؟

شهادت مدیران اطلاعاتی در کمیته نیروهای مسلح سنا، یک هفته بعد از اخراج ۳۵ دیپلمات روس از آمریکا توسط باراک اوباما صورت می گیرد.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا می گویند روسیه پشت حملات سایبری به حزب دموکرات بود. در این حملات سایبری اطلاعاتی از مکاتبات اعضای ارشد حزب دموکرات فاش شد که دموکرات ها می گویند به وجهه حزب و نامزدشان یعنی هیلاری کلینتون ضربه زد. این اطلاعات از طریق سایت ویکی‌لیکس منتشر شد.

در مقابل برخی از جمهوریخواهان هرچند به حمله سایبری روسیه در طول انتخابات اذعان دارند اما می گویند آن حملات ربطی به تلاش برای پیروزی ترامپ ندارد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه