کد مطلب: 

192874
تحقیقات جدید حاکی است هند رتبه اول را در مرگ بر اثر گرفتن سِلفی در جهان به خود اختصاص داده است.
کشوری که رتبه اول در سِلفی‌های مرگبار را داراست

به گزارش سیتنا و بر اساس این مطالعه، که از سوی دانشگاه کارنگی ملونِ امریکا و یک مؤسسه هندی انجام‌شده، طی دو سال اخیر 127 نفر در سراسر جهان بر اثر گرفتن سِلفی جان خود را ازدست‌داده‌اند که 76 مورد آن در هند روی داده است.

در فهرست سِلفی‌های مرگبار، کشور پاکستان با 9 مورد در رتبه دوم و پس از آن نیز امریکا و روسیه با 8 و 6 مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

بر اساس این تحقیق، گرفتن سِلفی در میان دانشجویان هند بسیار رایج است. چند روز پیش سه دانشجو در شمال هند که می‌خواستند «سلفی شجاعانه» در مقابل قطار بگیرند، جان باختند.

یک دانشجوی دیگر نیز به هنگام گرفتن سلفی بر روی یک صخره از ارتفاع 18 متری سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

این تحقیق نشان می‌دهد مرگ بر اثر سلفی نمی‌تواند با جمعیت ارتباطی مستقیم داشته باشد. هند با جمعیت 1.25 میلیارد نفری چهار برابر امریکا جمعیت دارد درحالی‌که سلفی‌های مرگبار در هند 9.5 برابر امریکا است.

بر اساس این مطالعه، چین با جمعیت 1.37 میلیارد نفری تنها چهار مورد مرگ بر اثر گرفتن سلفی داشته است.

به گفتۀ محققان، تعداد بالای سلفی‌های مرگبار در هند ممکن است با الگوی رفتاری خاصی در فرهنگ این کشور در ارتباط باشد، بدین معنی که افراد تلاش می‌کنند با گرفتن سلفی‌های خاص‌تر، تعداد بیشتری «لایک» بگیرند.

این گروه مطالعاتی هدف از انجام این پژوهش را افزایش آگاهی عمومی از خطر سلفی و تشویق به رعایت نکات ایمنی در این خصوص اعلام کرده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه