کد مطلب: 

192622
اپل در آپدیت بعدی سیستم عامل آی او اس (iOS) قابلیتی جدید و کاربردی به گوشی های آیفون اضافه خواهد کرد. این قابلیت مخفی آیفون قرار است به کسانی که در شرایط سخت گیر افتاده‌اند، کمک کند.
قابلیت مخفی آیفون که شما را از خطر نجات می دهد

به گزارش سیتنا، کاربران با استفاده از این قابلیت مخفی آیفون و با ۵ بار فشردن سریع دکمه پاور گوشی، می‌توانند به مدت چند ثانیه گوشی خود را در حالت اعلان خطر (SOS) قرار دهند. پس از فعال کردن این قابلیت، گوشی یک تایمر معکوس را نشان می‌دهد (جهت جلوگیری از تماس‌های ورودی) و پس از آن شروع به آژیر کشیدن می‌کند و بعد از پایان آژیر، با شماره ۹۱۱ (در ایران با شماره ۱۱۰ یا ۱۱۵) تماس خواهد گرفت. البته شما می‌توانید این قابلیت را در قسمت تنظیمات گوشی آیفون غیرفعال کنید.

چند سالی است که اپل بر روی این دست قابلیت‌ها و برقراری تماس اضطراری در صفحه لاک اسکرین کار کرده و به گونه‌ای در این کار تبحر دارد. اما این قابلیت جدید، کار را برای کاربرانی که در شرایط بسیار سخت و اضطراری قرار گرفته و گیر کرده‌اند، راحت‌تر خواهد کرد.

این قابلیت فعلا فقط در نسخه بتای iOS 10.2 که برای توسعه‌دهندگان عرضه شده، در دسترس قرار دارد. آن دسته از توسعه‌دهندگانی که سیستم عامل iOS 10.2 نسخه بتا ۲ را بر روی گوشی خود نصب کرده‌اند، از هم‌اکنون می‌توانند از این قابلیت مخفی آیفون استفاده کنند. هنوز مشخص نیست که این قابلیت کاربردی چه زمانی به صورت عمومی و برای بقیه کاربران عادی عرضه می‌شود، اما به گفته این کاربر توییتری، به احتمال زیاد در نسخه آزمایشی بعدی iOS که به صورت عمومی عرضه می‌شود، این قابلیت در قسمت تنظیمات گوشی ظاهر خواهد شد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه