کد مطلب: 

185423
برای اولین بار در کشور، امکان خرید بلیط حمل و نقل ترکیبی هوایی و ریلی مسافران با مشارکت شرکت حمل و نقل ریلی رجا و سایت علی بابا فراهم شد.

به گزارش خبرنگار سیتنا، "سعید رهنما" مدیر بازاریابی و فروش شرکت حمل و نقل ریلی رجا در نشست خبری که به همین مناسبت و با حضور مسوولان سایت علی بابا (www.alibaba.ir) برگزار شد، اعلام کرد: برای اولین بار این امکان در کشور فراهم شد که مسافران بتوانند به صورت آنلاین و همزمان امکان خرید بلیط حمل و نقل ترکیبی هوایی و ریلی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه شرکت رجا یکی از 11 شرکت بخش راه آهن جمهوری اسلامی ایران است، گفت: در حال حاضر بیش از 90 قطار داریم و سالانه حدود 17 میلیون مسافر در شبکه‌ی ریلی جابه جا می‌شوند و توسعه‌ی بازار و افزایش خدمات در راستای مشتری مداری از جمله اهداف مورد توجه شرکت به شمار می‌رود.

رهنما با اشاره به اقدامات مهم شرکت رجا، به برنامه‌های جدید این مجموعه اشاره کرد و افزود: افزایش کیفیت خدمات و توسعه‌ی برندهای معروف مثل سبز و سیمرغ از جمله برنامه‌های ما در آینده‌ی نزدیک است.

مدیر بازاریابی و فروش شرکت رجا با اشاره به همکاری مشترک این مجموعه با سایت علی بابا، اظهار کرد از این پس مسافران می توانند به صورت همزمان بلیط های ترکیبی ریلی وهوایی را از طریق سایت علی بابا خریداری کنند که تا پیش از این، امکان خرید همزمان وجود نداشت.

رهنما همچنین از توسعه‌ی قطار سبز به قطار ویژه در نوروز 95 خبر داد و افزود: بخش دیگری از علاقه‌مندی ما ارائه‌ی بسته‌های سفر بود، چیزی که نیاز مسافران شبکه ریلی است که در این پکیج مسافران می‌توانند در حین سفر با قطار از امکاناتی مثل فیلم، موسیقی و دیگر خدمات استفاده کنند.

وی در عین حال بیان کرد: مجموعه‌ی علی بابا را به عنوان یکی از شرکای تجاری خود انتخاب کردیم تا بتوانیم در این زمینه حمل و نقل اتوبوسی را نیز در راستای حمل و نقل ترکیبی اضافه کنیم.

در ادامه‌ی این نشست خبری، مجید حسین نژاد مدیر سایت علی بابا (www.alibaba.ir) نیز با بیان اینکه هنوز با اهداف مدنظر فاصله‌ی زیادی داریم اما گام‌های مهمی برداشته‌ایم، گفت: ما در بحث بلیط داخلی هواپیما منحصرترین و با کیفیت ترین پکیج خدمات را ارائه می‌دهیم و در راستای حمل و نقل ترکیبی نیز کار مشترکی را با شرکت رجا آغاز کرده‌ایم.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های آتی این مجموعه، گفت: استرداد آنلاین بلیط قطار از موضوعاتی است که با شرکت رجا در حال انجام هستیم و تصور می‌کنم تا پایان سال و یا تا فروردین ماه سال آینده این کار انجام شود.

وی با بیان اینکه به دلیل فراهم نبودن بسترها در حال حاضر رزرو بیش از 95 درصد هتل‌ها به صورت آفلاین انجام می‌شود، گفت: در این زمینه همکاری با سامانه جاباما (jabama.ir) داشتیم و گام مهمی را در این راستا برداشته‌ایم تا در زمان‌های مشخص هر خانواده با هر سطح درآمدی بتواند سفر کرده و در هتل‌های مورد نظر اقامت گزیند.

وی در عین حال بیان کرد: در تلاشیم تا در بهار آینده حمل و نقل اتوبوسی را نیز به این مجموعه اضافه کنیم و در تلاشیم تا بتوانیم از ظرفیت خالی که هتل ها دارند به خوبی برای سرویس دهی به اقشار مختلف جامعه استفاده کنیم؛ این چیزی است که در دنیا اتفاق افتاده که البته به ابزارهای تکنولوژیکی نیاز دارد که در حال آماده سازی است و پس از آن با تحلیل داده‌ها پکیج مناسبی را برای خانواده با هر سطح درآمدی ارائه می‌دهیم.

حسین نژاد در ادامه و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص برنامه‌ی علی بابا برای راه‌اندازی بخش انگلیسی سایت، گفت: در خرداد ماه سال آینده نسخه انگلیسی سایت را خواهیم داشت ولی نکته مهم این است که هدف ما بازار ایران است ولی در عین حال به بازار روسیه و چین برای ورود مسافر توجه زیادی می کنیم و اقداماتی در این زمینه انجام شده است.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص سهم علی بابا از بازار آنلاین فروش بلیط، اظهار کرد: در بازار آنلاین بلیط حدود 30 درصد از سهم بازار را در اختیار داریم اما سهم ما از بازار کل کشور 6 درصد است.

در ادامه، محمدرضا طاهری، مدیر موسس سامانه‌ی جاباما (jabama.ir) -سامانه‌ی رزرو آنلاین هتل - نیز گفت: ما به تازگی وارد بازار شدیم اما تجربه‌ی علی بابا در حوزه‌های مربوطه کمک بسیاری به ما کرد و پیش بینی می‌کنیم سال آینده جزو چند رزرواسیون مطرح کشور باشیم.

وی با بیان اینکه طبق آخرین آمار حدود 500 هتل در سایت ما برای سرویس دهی وجود دارد، افزود: در حال پذیرش مهمانسراها و مهمان پذیرها هستیم و حداقل‌هایی را ایجاد کرده‌ایم و امیدواریم در خردادماه سال آینده سایت جاباما به سایت کامل، آسان و سریع برای رزرو هتل‌ها تبدیل شده و در این زمینه بتوانیم لیدر بازار باشیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه